נתניהו לווטרנים:
הצלתם את העם היהודי וגם את האנושות

לרגל ציון יום הניצחון על הנאצים נפגש ראש הממשלה עם וטרנים, ותיקי מלחמת העולם השנייה שהשתתפו במלחמה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג באייר תשע"ז

הצלתם את העם היהודי וגם את האנושות-ערוץ 7
נתניהו והרמטכ"ל האמריקני בפגישה עם הווטרנים
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

לרגל ציון יום הניצחון על הנאצים נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר עם וטרנים, ותיקי מלחמת העולם השנייה שהשתתפו במלחמה.

נתניהו שמע את סיפוריהם של הווטרנים ועל הקרבות בהם השתתפו. בתום הפגישה, הפגיש ראש הממשלה בין הווטרנים לבין יו"ר המטות המשולבים של ארה"ב ג'וזף דנפורד והרמטכ"ל גדי איזנקוט.

"הצלתם את העם היהודי וגם את האנושות", אמר נתניהו. ''האנושות אולי הייתה מתאוששת, העם היהודי לא היה מתאושש. זו באמת תרומה היסטורית כבירה. אני גאה בכם, אנחנו כולנו גאים בכם. אני רואה את המדליות של המלחמה, הן מגיעות לכם. אני יודע שכל מדליה כזאת עלתה בהרבה דם והקרבה. אני מעריץ גדול שלכם והעם חב לכם תודה גדולה".

השרה לנדבר אמרה כי "חשוב לנו לעשות הכל כדי לשמור על מורשת הגבורה של ותיקי המלחמה הן במוזאונים והן במערכת החינוך. היום נודעו לי דברים חדשים על אבי, הירש קוחין, גיבור מלחמת העולם השנייה ואני גאה מאוד".

יו"ר ברית ותיקי מלחמת העולם השנייה שנלחמו נגד נאצים, אברם מיכאל גרינזייד, אמר לנתניהו "אנחנו, ותיקי מלחמת העולם השנייה מודים לך, ראש הממשלה, על האירוח ועל היחס החם כלפינו.

''לאחרונה מצטרף הדור הצעיר לארגוננו ואנו מקווים מאוד לזכות בתמיכת הממשלה בשימור המסורת. חשוב לנו לשמר את הזיכרון של הגבורה היהודית ולהפוך אותו לנושא לימוד במערכת החינוך", הדגיש.