שולי מועלם רפאלי
שולי מועלם רפאליצילום: דוברות הכנסת

במסגרת הדיונים על חוק התאגיד ניסו בש"ס להקים תחנת רדיו במימון ממשלתי, שתהא כפופה ל"תאגיד החדשות" החדש.

בתוך כך בוצעו מספר ניסיונות להביא לסגירת "רשת מורשת", תחנת הרדיו של קול ישראל, המשדרת שידורי יהדות ומורשת ומנוהלת על ידי אנשי הציונות הדתית.

במהלך הדיונים שהתקיימו בתקופה האחרונה בנושא, גילתה יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי כי בש"ס ישנה יוזמה לסגור את רשת מורשת ולהקים במקומה תחנה חרדית במימון ממשלתי.

מועלם רפאלי הצליחה לסכל את המהלך ולהשאיר את התחנה בידי הכיפות הסרוגות. בש"ס לא ויתרו וניסו לבצע מהלך נוסף להשתלטות על התחנה, כך שבמקום שהתחנה תהיה כפופה לתאגיד השידור הציבורי, תהיה כפופה לתאגיד החדשות.

כך, למעשה, באמצעות ראש הממשלה ימנו מנכ"ל מטעמם ובהתאם יאוישו בעלי התפקידים וצביון התחנה ישתנה.

ח"כ מועלם רפאלי התנגדה בתוקף והבהירה כי לא תסכים למצב בו רשת מורשת תהיה כפופה לתאגיד החדשות, אלא כפופה לתאגיד השידור הציבורי בלבד.

למרות הלחצים, הצליחה לעגן בנוסף באמצעות הוועדה המיוחדת את ההגדרה שהתחנה מהותה הוא שידורי מורשת ישראל המשדרת גם אקטואליה. כמו כן הוגדר שהצביון של התחנה הינו יהודי וציוני ותכניה יהיו בהתאם.

כדי להימנע ממשבר מול החרדים סוכם כי תוקם תחנת רדיו חרדית במימון ממשלתי הכפופה ל"תאגיד החדשות". אולם מהלך של הקמת תחנה אורך זמן שכן נדרש לקבל תדר חדש –בש"ס מנסים להגיע לפתרון בעניין.