דן כנר
דן כנרצילום: אורן נחשון, פלאש 90

הקריין הוותיק של ''קול ישראל'', דן כנר, ימשיך לשדר פעמיים בשבוע את מהדורת החדשות של תאגיד החדשות ''כאן'' אך לצד האופטימיות הוא חש כאב על חלק מחבריו שפוטרו מרשות השידור ולא התקבלו לתאגיד החדש.

"רבים מאיתנו עדיין שרויים בערפל", אומר כנר בשיחה עם ערוץ 7. ''לי אין אפילו מושג איך תיראה מהדורת החדשות בתאגיד, אני מחר מוזמן להדרכה באולפני הרדיו בהר חוצבים ואשמע מה הולך להיות.

''אני אוהב מהדורה מתומצתת, בלי אינסרטים, אבל מחר נשמע", סיפר הקריין הוותיק. ''זאת לא בושה לקבל הדרכה, אנחנו באים לאולפן אחר, לשולחן בקרה אחר עם הפעלה לבד ללא טכנאי, אין לי 'העזר כנגדי' אז צריך להכיר את המקום, את האולפן, לאן אני בא, איפה אני חונה, ולאן אני נכנס וממי אקבל את המהדורה.

''אני כן שמח על כך שבסופו של דבר נשדר מירושלים ושהמותג 'קול ישראל' בחדשות יישמר", מציין כנר.

הוא מספר על האווירה הקשה ששררה באולפני קול ישראל, "אתמול והיום לא הייתי בעבודה, אני מניח שהאווירה קשה מאוד, זה המשך לאווירה הדי דיכאונית שמלווה אותנו חודשים רבים. יש כאלה שלא קיבלו תשובה ונמצאים בלחץ נפשי.

''יש כאלה שקיבלו תשובה שלילית ויוצאים מרשות השידור ונשארים עם המשכנתא בלי עבודה. לא כל אחד מוצא עבודה בתחום, זה מאוד קשה. נוצרה גם אווירה של 'הפרד ומשול' בין אלה שהתקבלו לאלה שלא התקבלו שמרגישים קיפוח או אפילו קנאה, ולכן היחסים בין האנשים הם כבר לא אותו דבר".

כנר אופטימי ביחס לשידורי החדשות בתאגיד, "עם כל הכאב על הבית ששימש אותי 51 שנה ונסגר, אני צופה שהתאגיד יהיה מאוד מוצלח. הם קיבלו אנשים טובים מאוד - לא רק מקול ישראל, והם מרעננים את לוח התכניות.

''אופטימיות זו דרך חיים שלי, אי אפשר להיות כל הזמן בדיכאון, אבל כמובן שבחדר אחר של הלב יש מועקה על אחרים שלא מצאו עבודה אחרת, וכמובן על הבית החם שהיה ביתי כל כך הרבה שנים, עם כל החברים והעמיתים, ושנסגר בבת אחת".