ריבלין ברשות השידור
ריבלין ברשות השידורצילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, התראיין היום (רביעי) לתכנית יומן הצהריים האחרונה של "בחצי היום" ברשת ב' של קול ישראל, בהגשת אסתי פרז.

בפתח הראיון הבהיר הנשיא, "אינני יכול שלא להגיע ביום שבו תם עידן ובעת הזו שאפופה אי וודאות וספק. הטלוויזיה, רשת ב', ערוץ 1, היו עבורנו עמוד האש של השידור הציבורי. בלי שידור ציבורי אין דמוקרטיה, בלי שידור ציבורי מדינת ישראל היא לא מדינת ישראל ולכן תודה לכל אחד ואחת מכן".

"כמו כל צופה בישראל גם ליבי נחמץ אתמול למראה הפרידה החפוזה והמפתיעה", אמר ריבלין, "הגיעה לכולכם, לצופים ולמאזינים פרידה מכובדת יותר ובהחלט אפשר היה לעשות זאת, אך אנו צריכים לדעת כי זוהי גם העת לשאת פנינו קדימה. אוי לנו אם נתחיל להתפלש באיזושהי מרה''.

הנשיא הדגיש כי ''אנחנו צריכים להמשיך להתמקד בהמשך העשייה של השידור הציבורי, במסגרת התאגיד ובכל מסגרת אחרת ללא מורא וללא משוא פנים".

לדבריו, ''היכולת לפתח את הדיון הציבורי, היכולת לדעת מה מגוון הדעות שעומדות על הפרק ודורשות הכרעה, כאשר כולנו מבינים שאנחנו נמצאים במחלוקות וקוטביות, כולנו יחד משתמשים באותו נכס מופלא, שהדמוקרטיה העניקה לנו שידור ציבורי".