ח"כ פרי: ברגותי - אפיזודה חולפת

"הוא מנסה להיות נלסון מנדלה הפלסטיני ובסופו של דבר הוא בסה"כ אפיזודה חולפת", אומר ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ז באייר תשע"ז

ח"כ פרי: ברגותי - אפיזודה חולפת-ערוץ 7
יעקב פרי
צילום: ערוץ 7

ראש השב"כ לשעבר, ח״כ יעקב פרי (יש עתיד), השתתף באירוע שבתרבות בגן רווה והתייחס לביקורו של טראמפ, לראש הממשלה ולמחבל מראון ברגותי.

לקראת ביקורו של הנשיא טראמפ בישראל, אמר, "עד כה קשה מאוד לפענח את שיטת העבודה ודרך פעולתו של הנשיא טראמפ ואני מקווה שכפי שנהג הנשיא טראמפ בקצת יותר ממאה ימיו הראשונים הוא ינהג גם בהמשך הקדנציה וישים את הנושא הישראלי-פלסטיני בראש סדר העדיפויות".

על המחבל מרואן ברגותי הגיב ח"כ פרי: "הוא מנסה להיות נלסון מנדלה הפלסטיני ובסופו של דבר הוא בסה"כ אפיזודה חולפת. אני לא חושב שהתואר ראש מחנה השלום יאה ומתאים לו. מדינת ישראל לא צריכה ולא תהיה מוכנה לשחרר אותו בשום מקרה".

לדברי ח"כ פרי, "הפתרון היחידי שניתן לקדם בימים אלו הוא באמצעות היוזמה האזורית וזאת בעקבות זהות אינטרסים בין מדינת ישראל לבין מדינות המפרץ, סעודיה ועוד".

"על מדינת ישראל ליזום וליצור סוג של מטריה מדינית כלל אזורית ותחתיה להכניס את חידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים, אשר באמצעותו יזכו הפלסטינים לגיבוי של העולם הערבי ולגיבוי כלכלי".

בעניין התאגיד והליך סגירת הערוץ הראשון אמר ח"כ פרי, שהיה חבר בוועדה המיוחדת לתיקון מס' 8 לחוק השידור הציבורי, "ברור לכל כי ראש הממשלה רוצה שידור ציבורי שיסור למרותו ויהיה שופר של שלטונו. הממשלה יצרה מתווה שאין לו תקדים והוא יוצר כפל של ג'ובים ובזבוז כספי ציבור. תיקון שמיני לחוק שעוד לא נכנס לתוקף מדבר בעד עצמו.

אין זו מקריות שסגירת הערוץ הראשון התרחשה באופן העקום ביותר, וזאת, בדיוק ביום בו בג"ץ מצביע על הבעיות הרבות בתהליכי החקיקה שמובילה הקואליציה. ההתנהלות הזו היא ממש אות קלון על ממשלת ישראל. עובדי רשות השידור גילו בפעם הראשונה, שעה בלבד לפני השידור, שזו מהדורת מבט האחרונה שלהם, אחרי 49 שנות שידור.

זה דבר שלא נשמע עד כה במחוזותינו. דבר בלתי נתפס ולא הגיוני. כולי תקווה כי התאגיד, שמתוכנן לעלות לשידורים ביום שני, יביא לנו שידור ציבורי איכותי, מקצועי ונטול התערבות ושיקולים פוליטיים".