זמרים שלא שירתו יופיעו בפני חיילים?

בצה"ל בוחנים את האפשרות לאפשר לאמנים שלא השלימו שירות צבאי מלא להופיע בהתנדבות בפני חיילי צה"ל, בניגוד למדיניות הקיימת.

ערוץ 7 , י"ט באייר תשע"ז

זמרים שלא שירתו יופיעו בפני חיילים?-ערוץ 7
יקבל את ההחלטה. מוטי אלמוז
צילום: דובר צה"ל

ראש אכ"א, אלוף מוטי אלמוז, יצטרך לקבל בקרוב החלטה בשאלה האם לאפשר לזמרים שלא השלימו שירות צבאי מלא מסיבות מוצדקות להופיע בפני חיילי צה"ל.

בעיתון "ישראל היום" דווח הבוקר (שני) כי המלצה ברוח זו הונחה בידי חיל החינוך על שולחנו של ראש אכ"א, אלוף מוטי אלמוז, שטרם קיבל החלטה סופית בנושא.

בחיל החינוך נפגשו בחודשים האחרונים עם כעשרה אמנים, שבעבר לא הורשו להופיע בפני חיילי צה"ל מפני שלא השלימו שירות צבאי מלא.

האמנים, שהבולט שבהם הוא הזמר אביב גפן שבעבר היה סמל של השתמטות משירות צבאי, הביעו רצון להופיע בפני חיילים בהתנדבות.

זמר נוסף שצה"ל מנהל עימו בימים אלה משא ומתן הוא מושיק עפיה, ששירת בצה"ל שנה ושמונה חודשים, אך לא השלים שירות צבאי מלא. בעבר נלחם עפיה באכ"א, שניסה למנוע ממנו את ההשתתפות בתכנית הריאליטי "היחידה".

לאחר שהמהלך יאושר על ידי ראש אכ"א, כל אמן שירצה להופיע בפני חיילים ולא ביצע שירות צבאי מלא יוכל להגיש בקשה להופיע בפני חיילים. הבקשה תיבחן על ידי ועדה מיוחדת של קצינים מחיל החינוך ואכ"א, בשיתוף אגודת אמני ישראל (אמ"י), כשאחד הקריטריונים יהיה סיבת שחרורו של האמן מהצבא.

תנאי נוסף יהיה שאותו אמן אינו מתבטא בפומבי נגד צה"ל או נגד שירות צבאי, ויינתן משקל גם לרצונו של אותו אמן לתרום מזמנו, היינו שלא לקבל תשלום בעבור ההופעה.