הרב אברהם ווייל, רבה של שטרסבורג
הרב אברהם ווייל, רבה של שטרסבורג צילום: ועידת רבני אירופה

הרב אברהם ווייל נבחר לכהן כרבה של העיר שטרסבורג שבצרפת. הוא ייכנס לתפקידו בתחילת חודש אלול ויחליף את הרב אליקים גרשון גוטמן שפרש לגמלאות.

הרב גוטמן שפרש, יכהן כנציג 'ועידת רבני אירופה' ב'איחוד בתי הכנסת בעולם'.

הרב ווייל זכה לאמונם של רוב חברי ועד קהילות 'הקוניסטואר' שבחרו בו לכהן גם כרבו של מחוז הריין התחתון שבצרפת .

הרב גוטמן כיהן בתפקיד שלושים שנה והיה ממניחי היסוד להכרתה של 'ועידת רבני אירופה' כמוסד רשמי וחוקי המייצג את האינטרסים היהודיים ביבשת אירופה בפני מוסדות האיחוד האירופי.

בשטרסבורג פועלים הפרלמנט האירופי, בית הדין האירופי לצדק ומועצת אירופה. לפני שלוש שנים אירחה המועצה את כינוס הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה'. לדרישתה ביטלה המועצה אחר כך החלטה נגד ברית מילה.

הרב ווייל היה נרגש לאחר ששמע את הבשורה, "תמכתי יתדותיי בברכתם ובעידודם של גדולי התורה מרנן ורבנן שליט"א ואמשיך להתאבק בעפר רגליהם. אעשה כל שנדרש כדי להיות ראוי לתפקיד - בעיר שבה כיהנו רבנים פוסקים ומרביצי תורה חשובים".

נשיא 'ועידת רבני אירופה', הרב פנחס גולדשמידט, בירך את הרב ווייל לרגל בחירתו והבטיח כי 'ועידת רבני אירופה' תעמוד לימינו ותסייע בידו.

הרב אברהם ווייל, נולד בשטרסבורג וקיבל את הסמכתו לרבנות בבית המדרש לרבנים בפאריס שבראשות הרב יצחק גוגנהיים.

במסגרת זו עסק בהפצת תורה ויהדות כארבע שנים בעיר נאנסי. במשך כמה שנים עסק ברחבי צרפת בקירוב במסגרת ארגון 'לב' ובהמשך שימש בתפקידים רבניים בגון 'שומרי הדת' באנטוורפן.

בשנת תש"ע מונה כרבה של טולוז שבצרפת. לפני שנתיים נבחר כחבר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה'. כיום חיים בשטרסבורג כעשרים אלף יהודים המרוכזים בכמה קהילות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו