פה אחד. יצחקי
פה אחד. יצחקי פלאש 90

יו"ר מטה הדיור במשרד האוצר אביגדור יצחקי הבהיר היום (שלישי) כי הירידה במחירי הדיור צפויה להימשך.

"השוק די רגוע ומקורר, אתמול התחלנו לראות את המחירים בדרך למטה והירידה תימשך", אמר יצחקי בכנס השנתי לתכנון ובנייה של משרד עוה"ד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

יצחקי הוסיף, "הממשלה תומכת בנו ללא סייג. כל חקיקה בכנסת עוברת פה-אחד, אין קואליציה ואין אופוזיציה, ולא בגלל הקשרים האישיים שאני מפעיל. כשמדובר במחירי הדיור, כולם בעדנו. החודש הזה ביטלנו ישיבה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה בנושא התנגדויות, כי פשוט אין לנו נושאים. השולחן נקי. בשנה וחצי האחרונות קיבלנו את כל ההחלטות הנדרשות. בסופו של דבר, נגיע למצב שנושא הדיור במדינת ישראל יהיה הרבה יותר קל".

בדבריו התייחס אף לתוכנית מחיר למשתכן. "אני מבטיח שעד סוף 2017 יהיו 37 אלף איש עם זכייה ביד. בספטמבר הקרוב יתחילו להימסר הדירות הראשונות בתוכנית מחיר למשתכן ובהמשך נפתח את ההגרלות גם למשפרי דיור. למעשה עד סוף שנת 2018 יהיו 60 אלף זוכים במחיר למשתכן, עם עדיפות לבני מקום".

"גם את היתרי הבנייה במחיר למשתכן קיצרנו והקמנו קומנדו היתרים, כך שאצלי במשרד יושבים היזם הזוכה, ראש העיר, נציג רשות מקרקעי ישראל ומהנדס העיר. הם פותרים את הבעיות כך שהיזם מקבל היתרי בנייה תוך שלושה חודשים", ציין יצחקי.