נזק שנגרם לרכב
נזק שנגרם לרכב צילום: באדיבות המצלם

ח', תושב שבי שומרון, אשר עשה אתמול (ג') את דרכו לכיוון היישוב נחסם על-ידי התקהלות המונית של ערבים אשר חסמו את צומת הכניסה ליישוב ולאחר שזיהו כי מדובר ביהודי החלו לתקוף אותו ואת רכבו.

"יצאתי ממקום העבודה שלי לארוחת צהריים בבית, אני מגיע לצומת היישוב שבי שומרון ורואה שם דגלים פלסטינאים על הכביש והתגודדות של הרבה ערבים", סיפר התושב.

לדבריו, בהתחלה הערבים כלל לא הבחינו כי מדובר ביהודי. "אני גם דובר ערבית אז ירדתי מהרכב, דיברתי איתם וצילמתי תמונות, ברגע שהם קלטו שאני יהודי פתאום הכל התהפך אצלם.

''פתאום התחילו לדחוף אותי באגרופים ומכות. כשראיתי את תמונת המצב נכנסתי לרכב ונעלתי את עצמי בתוכו, רציתי לברוח. אך הם התחילו לדחוף את הרכב ולנענע אותו מכל הכיוונים", תיאר.

ח' מספר שעל אף שהגיעו למקום כוחות צבא עברו דקות ארוכות עד שכוחות צה"ל הצליחו להתגבר על הפורעים. "גם כשהגיע הצבא והתחיל לפנות אותם ברימוני הלם, הם המשיכו לעלות על הרכב ולנדנד אותו, לקח לחיילים בערך חצי שעה להשתלט על האירוע". ח' סובל ממכות יבשות בלבד אך רכבו ניזוק מההתפרעות.

מיד לאחר התקיפה ולאחר שח' הגיש תלונה במשטרה, שיגר עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מכתב בהול למשטרה בו דרש שתתבצע חקירה מקיפה והמתפרעים יבואו על עונשם.

"הגשנו את הבקשה על מנת שהמערכת תיתן לאירוע את מלוא תשומת הלב הראויה וכן את מלוא כובד המשקל" הסיבר עו"ד בלייכר, "לא מדובר באירוע סתמי אלא באירוע טרור לכל דבר. יש לקחת מהמקום את כלל הממצאים, לרבות מצלמות אבטחה וממצאים נוספים, על מנת למצוא את הפורעים ולהענישם בכל חומרת הדין".