אחוות לוחמים: מפגש מרגש במילואים

לחבריו של אוהד בן ישי שנפצע קשה ב"צוק איתן", היה מובן מאליו שהוא לא יפספס את המילואים. "שותף מלא שלנו להכל".

אתר צה"ל , כ"א באייר תשע"ז

אחוות לוחמים: מפגש מרגש במילואים -ערוץ 7
טבעי וברור
צילום: אתר צה"ל

ביום השני ללחימה הקרקעית במבצע "צוק איתן" נפצע אוהד בן ישי, לוחם ביחידת אגוז, מרסיסי פצצת מרגמה שחדרו את גולגולתו, וגרמו לנזק חמור ולפגיעה נרחבת במוחו.

"לא היה ברור אם אוהד ישרוד, והוא נאבק על חייו במשך חודשים ארוכים", נזכר אביו של אוהד, שמעון בן ישי.

מאז הפגיעה הקשה עבר אוהד ניתוחים מורכבים ותהליך שיקום ארוך, שטרם הסתיים. "ככל שהזמן עובר אנחנו רואים מגמת שיפור. אוהד מתייצב בוקר בוקר בלי תירוצים לטיפולים הקשים", מספר אביו.

שותפיו לצוות, שעברו איתו מסלול של שנה וארבעה חודשים בטרם נפצע, לא שכחו אותו לרגע. "כשהם היו חוזרים מהצבא, בדרך הביתה, אפילו לפני שראו את המשפחה והחברה, הם היו עוצרים בבית חולים לראות מה שלומו", מוסיף האב בהערכה.

השבוע, יותר משנה לאחר ששוחרר מבית החולים ועבר לשיקום יום, התייצבו חבריו ליחידה לאימון מילואים ראשון מאז שחרורם מצה"ל. בשביל אוהד וחבריו, שתמיד נשארו צוות, היה ברור שהוא יצטרף, בדיוק כפי שהיה בטיול שלהם יחד לאחר שגזרו את החוגר.

אוהד אומנם לא השתתף באימון, אך הוא לא ויתר על ההווי של המילואימניקים: הארוחות המשותפות, ערב הגיבוש והשינה בשק"ש. "זה היה הכי טבעי וברור שאוהד יבוא איתנו למילואים", מדגיש יניב כהן, אחד מחבריו ליחידה של אוהד. "הוא שותף מלא שלנו להכול".

"הוא חזר קורן מאושר", מספר אביו בהתרגשות. "היום הזה הזכיר לו תקופה טובה שקצת נשכחה. יש בצוות הזה קשר מיוחד, גם כשהם עוברים הלאה - הם לא שוכחים את מי שנשאר מאחור".