אלקנה פיקאר עם בני משפחתו
אלקנה פיקאר עם בני משפחתו צילום: אברהם שפירא

בית המשפט הצבאי בעופר דן אתמול (רביעי) בערר שהגיש אלקנה פיקאר כנגד צו ההרחקה המנהלי החתום בידי אלוף פיקוד מרכז רוני נומה, אשר מרחיק אותו מביתו לתקופה של 4 חודשים.

בדיון ייצג את פיקאר עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, אשר טען כנגד השימוש בצווי הגבלה מנהליים בכלל, וכן באופן פרטני כנגד השימוש בצו כלפי פיקאר.

בסיום הדיון דחה השופט את מתן ההחלטה למועד אחר, תוך שהוא מתיר לפיקאר לחזור לביתו עד היום בשעה 12:00 וזאת לצורך מתן אפשרות להתארגן ולהיפרד ממשפחתו.

פיקאר, אב לשישה וקבלן בעבודה עברית, פתח את ביתו המשמש כמעין בית חם "לנערי גבעות". הם סועדים בביתו בשבתות, מוצאים אוזן קשבת ובמקום אף מתקיימים שעורי תורה מפעם לפעם לנוער. בעת מתן ההודעה על הכוונה להוציא צו מנהלי כנגדו נאמר לו ע"י נציג השב"כ כי אם יפסיק לארח בביתו את הנוער לא יוצא הצו כנגדו.

הבוקר צפוי להיערך ביישוב יצהר אירוע יישובי לפרידה מפיקאר, בהשתתפות כל מוסדות החינוך והישיבות ביישוב. האירוע מצטרף לפעילות מחאה רחבה אשר התקיימה בעניין בתקופה האחרונה, אשר שיאה הגיעה אתמול בהודעת מזכירות יצהר לצה"ל כי כל קשר עם צה"ל כעת יעשה דרך פיקאר בלבד.

"כל עוד הצו בתוקפו, כל קשר שהוא עם גורמים כאלה או אחרים במערכת הביטחון (למעט פעילות של בטחון שוטף) יתקיים אך ורק בשיתוף אלקנה, כי אלקנה זה יצהר ויצהר זה אלקנה" כתבו לאלוף.

עו"ד מנשה יאדו אשר מייצג את פיקאר מסר לאחר הדיון "במהלך הדיון ידינו היו כבולות שכן ההכרעה העיקרית גובשה מאחורי הפרגוד על בסיס ראיות שלא הוצגו בפנינו וטענות ופרשנויות שלא הושמעו לנו. זאת הבחירה הערכית של מדינת ישראל להפעיל עיצומים דיקטטוריים נגד רבדים רחבים של אוכלוסיית יהודה ושומרון. הקשה מכל הוא שהצו ייתן זריקת עידוד לטרור העממי הפלסטינאי שיריח את הפחד של הפיקוד מעימות ויגביר את הלחץ לצערנו הרב בדיוק שם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו