פעולות בנקאיות - גם במכשירים הכשרים

לבקשת ח"כ מקלב, ביצוע פעולות בנקאיות יתאפשר גם בטלפון כשר. "לא נוכל לקבל מצב שיש ציבור שלא יוכלו לקבל את השירות המינימלי".

בן שאול , כ"ב באייר תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: istock

המפקחת על הבנקים הודיעה היום (ה') כי תנחה את הבנקים לאפשר ביצוע פעולות פיננסיות בבנק גם באמצעות הטלפונים הכשרים.

זאת, לאור פניית חבר הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה) שביקש למנוע את האפליה הקיימת בין מחזיקי טלפונים כשרים לציבור הכללי.

כיום מחזיקי הטלפונים הכשרים אינם יכולים לבצע פעולות בנקאיות היות והבנקים מבקשים לאשר את הפעולה לעיתים באמצעות הרשת המקוונת או באמצעות מסרונים. בעקבות כך, ח"כ מקלב פנה למפקחת על הבנקים ולאחר סיכום בין הצדדים הבהירה כי תנחה את הבנקים לאפשר פעולות בנקאיות באמצעות זיהוי קולי של הלקוח ובכך לאפשר גם למחזיקי הטלפונים הכשרים ליהנות מחיסכון בזמן בדמות הליכה פיזית לבנקים.

בתשובתה אישרה המפקחת באמצעות סגנה מר דוד בבלי את טענות ח"כ מקלב על האפליה הקיימת בתחום. "בכוונתנו לעדכן בקרוב את הוראותינו באופן שיאפשר לתת מענה גם לציבור המחזיקים טלפון כשר, זאת באמצעות של השמעת הסיסמה באופן קולי וכדומה".

בחודשים האחרונים הגיעו פניות רבות לח"כ מקלב מהן עלה כי מחזיקי הטלפונים הכשרים אינם יכולים לבצע פעולות בנקאיות באמצעות הטלפון. במכתבו למפקחת על הבנקים ד"ר בר כתב מקלב כי "מציאות זו מדירה מביצוע הפעולות הללו ציבור גדול ונכבד המשתמש במכשירי טלפון כשרים בלבד, שאין בהם אופציה לפעולות מסוג זה".

חברות האשראי והבנקים התנגדו תחילה לשינוי בנימוקי אבטחה, אולם לאחר הידברות בין הצדדים הודיעה המפקחת כי תורה לבנקים ולחברות האשראי לשנות את הנהלים בנושא זה לרווחת הציבור החרדי.