עליה בהיקף הסחר בין ישראל לקנדה

ישראל וקנדה חתמו על תכנית חדשה בהיקף של 12 מיליון דולר, למימון מו"פ משותף בין ישראל וקוויבק.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ז

אלי כהן
אלי כהן
צילום: Miriam Alster/Flash90

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן ומושל קוויבק פיליפ קוייאר חתמו היום (ראשון) על הסכם לשיתו, פעולה במחקר ופיתוח בהיקף של 12 מיליון דולר למשך 5 שנים.

במסגרת ההסכם, משרד הכלכלה והתעשייה יקצו באמצעות רשות החדשנות שלושה מיליון דולר במשך חמש שנים לתמיכה בפרויקטי מו"פ משותפים אשר יזכו להשקעה זהה מצד החברות הישראליות והקוויבקיות שישתתפו בתוכנית.

יוזמה זו תתמוך בעסקים קטנים ובינוניים, חברות גדולות ומוסדות אקדמאיים אשר יקדמו שת"פ טכנולוגי חדשני.

התכנית תממן פרויקטים משותפים במגוון רחב של סקטורים הנכללים במסגרת ההסכם וביניהם תשתיות ובינוי, ציוד חשמלי ותחום הננוטכנולוגיה, אגרו-טכנולוגיה וניהול מים, טכנולוגיות סביבתיות, ביוטכנולוגיה, טכנולוגיה רפואית ותעשיית התרופות, תעשיית הכימיה והדלקים, תעשיית החלל והרכב, טכנולוגיות מידע ותקשורת, טכנולוגיות ימיות, ענף השירותים - בעיקר תוכנה ותחבורה, תחום הבנקאות והפיננסים.

בשנת 2016 – נרשמה עליה של 25% בהיקף הסחר בסחורות בין ישראל לקנדה (יצוא ויבוא). המדינות צפויות לשדרג את הסכם הסחר החופשי בתקופה הקרובה.

שר הכלכלה כהן אמר כי ''ההסכם שנחתם היום בין קוויבק לישראל, הוא אבן דרך חשובה ומשמעותית בחיזוק הקשרים הכלכליים בין הצדדים. הממשלות יבחנו הגדלת התקציבים המיועדים לקידום מחקר ופיתוח בהמשך. קוויבק ידועה בחדשנות שלה, ואנו יודעים כי אחד מהמרכיבים המרכזיים היום בתעשייה, הוא פיתוח טכנולוגיות חדישות ומתקדמות, ואנו גאים לקחת חלק בפיתוח זה יחד עם הקנדים.