לקבר יוסף בחשכת הלילה אלירן אהרון

כ-5,000 בני אדם נכנסו הלילה לקבר יוסף בכניסה הגדולה של השנה המכונה "יסוד שביסוד".

בין הנכנסים היה גם אורח מיוחד: מייק האקבי, מקורבו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אביה של המשנה לדובר הבית הלבן, מושל ארקנסו לשעבר ומי שהיה מועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית בבחירות האחרונות.

את הכניסה הובילה מועצה אזורית שומרון יחד עם מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים שליד המועצה האזורית שומרון. בין הנכנסים היו גם: יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, סגנו דוידי בן ציון, ח"כ בצלאל סמוטריץ', אלוף פיקוד מרכז רוני נומה, מח"ט שומרון אל"מ גלעד עמית, מפקד מחוז שי ניצב משה ברקת, מפקד מרחב שומרון, נצ"מ יאיר חצרוני, ואלפי מתפללים מהארץ ומהעולם.

"יש כאן מצב שלא יאומן שבו יהודים נאלצים כדי להגיע להתפלל במקום הקדוש להם לעבור דרך פצצות עשן. שריפות וחסימות צירים כאשר אלפי חיילים שומרים עליהם, אני לא חושב שבארה"ב אנשים מבינים מה ישראלים צריכים לעבור רק כדי להתפלל", אמר האקבי והוסיף: "מדינת ישראל מאפשרת גישה למקומות הקדושים הן ליהודים הן לנוצרים והן למוסלמים. אולם ביהודה שומרון ליהודים אין גישה למקומות הקדושים. וזה מצב שצריך להשתנות".

ראש המועצה דגן אמר, "זכינו הלילה להיכנס לקבר יוסף יחד עם אדם ציוני, ידיד ישראל, מייק האקבי שיכול ללמד רבים מאיתנו על אהבת הארץ. הגיעו לכאן אנשים מכל רחבי הארץ והעולם, כדי לממש את זכותם הטבעית לפולחן. צר לנו שאנחנו נאלצים להיכנס בשעות הלילה. אני מקווה שמדינת ישראל תשכיל לפעול באופן כזה שיכבד את העם היהודי ואת מדינת ישראל ותחיל ריבונות. רגע לפני נחיתת נשיא ארה"ב האוהד ביותר שהיה למדינת ישראל, חשוב שנזכור שעל האינטרסים שלנו אף אחד לא יגן בשבילנו. עתידנו תלוי בנו".

דגן הודה לחטיבת שומרון על הסיוע בכניסה והפעילות הרציפה למען בטחון תושבי השומרון ומדינת ישראל.

צילום: אלירן אהרון
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו