ניצול הפיגוע בן ה-3 הניף את הגביע

נתן בניטה, שנפצע בפיגוע בעיר העתיקה בו נרצח אביו לפני כשנה וחצי, אומץ על ידי קבוצת הכדורגל של "משפחה אחת".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ז באייר תשע"ז

ניצול הפיגוע בן ה-3 הניף את הגביע-ערוץ 7
נתן בניטה עם הגביע
צילום: דוברות

בגמר המחוזיאדה ה-30 (ליגה לאומית לקבוצות לא מקצועיות ממקומות עבודה) בקטרגל, שנערכה בסוף השבוע באילת, ניצחה קבוצת האחים והבנים השכולים של "משפחה אחת" 7-1 את קבוצת הסוכנות היהודית.

במהלך הטקס המרגש של הכרזת הניצחון הניף הילד נתן בניטה, בן ה-3, את הגביע. נתן נפצע בפיגוע שהתרחש בחודש אוקטובר 2015 בעיר העתיקה בירושלים - בו נהרג אביו, אהרן ז"ל, ואמו אדל נפצעה קשה. בדרך לגביע ניצחה הקבוצה של האחים והבנים השכולים, בין היתר, את הקבוצות של משרד החינוך ומובילאיי.

"כל שחקן בקבוצה – הוא בן משפחה שלנו. המטרה שלנו היא לא רק הניצחון. אהבה לספורט מאחדת אותנו ועוזרת לשחקני הקבוצה להתגבר על הקשיים. אנחנו ביחד במשך כל השנה. שמח בכך שהעבודה המשותפת מביאה תוצאות גם על המגרש וגם מחוצה לו", אמר אחרי הניצחון מאמן הקבוצה, עמי בן דוד.

בינואר האחרון אומץ הילד נתן בניטה על ידי קבוצת הכדורגל של "משפחה אחת" ובכך הוגשם חלומו של נתן שכמעט איבד את רגלו - לשחק כדורגל.

קבוצת הכדורגל של האחים והבנים השכולים הוקמה על ידי ארגון 'משפחה אחת' (OneFamily), שפועל לסייע למשפחות שכולות ונפגעות טרור. קבוצת הכדורגל של הארגון מורכבת מאחים שכולים, מיתומי פעולות טרור והמבצעים הצבאיים ומנפגעי טרור.

שנטל בלזברג, מנכ"לית "משפחה אחת", מציינת, "כולנו מודים לשחקני הקבוצה על הניצחון המדהים. יום יום אנחנו רואים איך הם תומכים אחד בשני בימים טובים ובימים קשים. בשבילנו זה הרבה יותר ממשחק כדורגל - תחושת הביחד מעניקה לבנים את הכוח להתגבר גם על מה שקורה מסביב. כדורגל הוא משחק שמחבר בין אנשים שונים. המשחקים כמו שראינו במחוזיאדה נותנים לשחקנים הרגשה טובה ומעודדים אותם להתאחד ולהצליח."

כזכור, הפיגוע בו נפצע נתן ברגלו אירע כאשר בני משפחת בניטה עשו את דרכם להתפלל בכותל המערבי בחול המועד סוכות. מחבל פלסטיני התנפל על בני המשפחה, דקר למוות את האב, אהרן ז"ל, פצע קשה את האם, אדל, ודקר למוות את הרב נחמיה לביא ז"ל, ששמע את צעקות בני המשפחה וירד למקום במטרה לסייע להם. לאחר הפיגוע נאבקו הרופאים על חיי האם, אדל, וכן במטרה להציל את רגלו של נתן. לאחר מספר ניתוחים שב נתן ללכת ואף, כאמור, לשחק כדורגל.