בית המדרש שנשרף
בית המדרש שנשרף צילום: חומש תחילה

סגן יו''ר הכנסת ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב הערב (שלישי) להצתת מבנה הישיבה שפועלת בחורבות היישוב חומש בשומרון.

''הצתת הישיבה בחומש היא תזכורת עבורנו להמשיך ולפעול לחזרתו של עם ישראל לכל האזורים שהוחרבו במסגרת הגירוש'', אמר סמוטריץ'. ''כל מקום שאנחנו יוצאים ממנו הופך למקום של טרור ושל פגיעה במקומות הקדושים".

ח''כ סמוטריץ' קרא להסדיר את החזרה של הישיבה למקום כך שתלמידיה יוכלו ללמוד תורה ללא חשש. "שלב ראשון בתהליך הוא אישור והסדרת פעילות הישיבה במקום. עשר שנים שהישיבה פועלת בחומש במסגרת מאבק ציבורי שנושא ברוך ה' פרי ועם ישראל חוזר בפועל לצפון השומרון.

''עשר שנים זה פרק זמן מספיק בהחלט בשביל לקבל החלטה ולאפשר לישיבה לפעול בחומש בצורה נאותה תוך שמירה על ביטחונם של תלמידיה ומניעת אירועים כאלה בעתיד. יום שחרור צפון השומרון הוא יום נהדר בשביל ראש הממשלה לקבל החלטה חשובה ונכונה כזו", הוסיף ח''כ סמוטריץ'.

כאמור, ערבים הציתו אתמול את בית המדרש של הישיבה בחומש במהלך ''יום זעם'' אשר ערכו ערביי האזור כחלק מתמיכתם בשביתת המחבלים הכלואים. נזק כבד נגרם למבנה בית המדרש של הישיבה ולתכולתו.

הישיבה בחומש פועלת כבר למעלה מעשור, בישיבה ישנם מעל 30 בחורים הלומדים מידי יום במקום. מבנה הישיבה משמש את התלמידים כבית מדרש וכפנימייה.

"כאשר יענו אותנו כן נרבה וכן נפרוץ", אמרו בישיבה לאחר ההצתה וסיפרו כי היום התנהלו הלימודים במקום כסדרם. "בעקבות האירוע נגביר את הלימוד והפעילות במקום, ונחזק את האחיזה ביישוב. אנו נערכים לבניית מבנה קבע גדול יותר ובעזרת ה' אנו נמשיך ונגדל. אנו פותחים בימים אלו במבצע התרמה לצורך הקמת המבנה החדש", סיפרו.

בישיבה קראו לצבא למצות את הדין עם הערבים שאחראים להצתה. "אנו ציפייה כי צה"ל ישים את ידו על הפורעים הערבים, וימצה עימם את הדין. הגיע הזמן שחוק ההתנתקות, שהוכח כאיוולת וכפשע מוסרי, יעבור מן העולם. אנחנו קוראים לחברי הכנסת הפועלים לביטולו להמשיך ולקבל כוחות מאחיזתנו במקום ולפעול לביטול החוק''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו