נתן זהבי נגד הטוקבקים בעמוד של "הצל"

נתן זהבי הגיש תביעת דיבה נגד 5 אנשים שפרסמו נאצות וקללות שהופנו כלפיו בעמוד הפייסבוק של "הצל".

ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ז

נתן זהבי נגד הטוקבקים בעמוד של "הצל"-ערוץ 7
נתן זהבי
צילום: משה שי, פלאש 90

העיתונאי נתן זהבי הגיש לאחרונה תביעת דיבה נגד 5 אנשים שפרסמו נאצות וקללות שהופנו כלפיו בעמוד הפייסבוק של "יואב אליאסי ("הצל").

התביעה הוגשה לאחר שביום העצמאות האחרון פורסם בעמוד הפייסבוק הפופולרי של "הצל" סרטון שבו נראה לכאורה זהבי באירוע שתואר כ"יום הזיכרון הפלסטיני".

לסרטון צורף טקסט שכתב אליאסי, שבו נאמר "הפח נתן זהבי הגיע לתמוך באירוע הבזוי של יום הזיכרון הפלסטיני, עושה אצבע משולשת למפגינים מהימין וקורא להם נאצים ופשיסטים ואז מתבכיין שתקפו שמאלנים בקללות. נתן זהבי הוא הסמל הדו-פרצופי של השמאל הצבוע!".

אלא שלפי כתב התביעה, זהבי כלל לא נראה באותו סרטון שהוצג בעמוד, וכלל לא היה באירוע המדובר. בעקבות זאת הסיר בהמשך אליאסי את הסרטון וכתב לזהבי: "אני רוצה להתנצל, כנראה שהטעו אותי ושלחו לי סרטון שנאמר לי שזה אתה, וטעיתי ופרסמתי אותו. על זה אני מתנצל, אבל חוץ מזה אל תהיה דו-פרצופי".

זהבי אמר היום (ה') לאתר "גלובס" כי "פייסבוק הפך במה להסתה מהזן הנמוך ביותר, כשכל בן אדם מרגיש שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה כשהוא מאחורי המקלדת. ברגע שזה הגיע למצב של השמצות כאילו אני נרקומן או עבריין מורשע או דברים אחרים, למרות שמעולם לא הייתי נרקומן ומעולם לא הורשעתי בשום עבירה פלילית בבית משפט - אז צריך לשים לזה קץ. ואיך שמים לזה קץ? תובעים תביעת לשון הרע. ברגע שאנשים צריכים להכניס את היד לכיס ולשלם פיצוי, אז הם יחשבו פעמיים".