לא התקפלנו, לא נכנענו

השר גלעד ארדן מדגיש בשיחה עם ערוץ 7: שום דבר מרשימת הדרישות של האסירים לא התקבלה. בארגון נפגעי הטרור אלמגור מודאגים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ב' בסיון תשע"ז

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הדגיש הערב (מוצאי שבת) כי שביתת המחבלים הסתיימה מבלי שקיבלו דבר.

"השביתה החלה עם דרישות הזויות ומופרכות כמו התקנת מזגנים, 20 ערוצי טלוויזיה, עיתונים, נעלי ספורט, תואר אקדמאי, בגרות ועוד, אבל למרות היקף המשתתפים הגדול אני הבהרתי בצורה הכי ברורה: לא יהיה שום מו"מ עם המחבלים.

היום בבוקר המחבלים הבינו סופית שאין תוחלת בהמשך השביתה וזאת גם לאחר שהופעלו נגדם צעדי ענישה חדשים עליהם הוריתי. הם חיפשו סולם לרדת מהעץ והחליטו להפסיק את השביתה לאחר שהרש"פ הסכימה להחליף את הצלב האדום במימון ביקורים. השביתה הסתיימה עם מסר ברור לברגותי וחבריו הרוצחים: עם מחבלים אנחנו לא מנהלים מו״מ!".

בשיחה עם ערוץ 7 הוסיף השר, "הדרישות של האסירים לא התקבלו ולא יתקבלו, הם התרסקו. אין לימודים אקדמיים, לא יהיו תוספות של עיתונים או ערוצים, שום דבר מהדרישות שלהם.

זה היה ברור שלא משנה איך שזה יסתיים הם ינסו לרומם את זה כניצחון בשביל לבנות את הנראטיב, אבל אין ספק שהשביתה הזו התרסקה ולא צברה תאוצה, רוב אסירי הפת"ח לא הצטרפו ולא הייתה אחיזה ברחוב. אני מציע לא לקנות את הנראטיב הפלסטיני השקרי".

​בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מנגד מביעים דאגה על רקע סיום שביתת הרעב. ד"ר אריה בכרך, שבנו אוהד נרצח בואדי קלט אמר, "המעורבות של טראמפ, לטענת הרש"פ, והתקציב שהושג להסעת משפחות המחבלים מקופת הצלב האדום הופכת את המחבלים ואת מעשי הרצח שלהם ללגיטימיים. ​המשרד לביטחון פנים והקבינט היו צריכים לעמוד על הרגלים האחוריות ​נגד המגמה המסתמנת אבל במקום זאת השדר היוצא הוא של כניעה".

יוסי צור, שבנו נרצח בפיגוע בחיפה הוסיף, "הכפלת מספר הביקורים בעוד החמאס מחזיק ישראלי ושתי גופות חיילים היא חרפה מוסרית וכשמן על גלגלי הטרור. ליבנו עם משפחותיהם שרואות איך ההבטחות מתמוססות בכל פעם". ​

הדס מזרחי ושמואל לנדאו שאיבדו את יקיריהם בפיגועי תופת מגלים שלפני כחודש ניסו להעביר מכתב לנציבות השב"ס אך זו מנעה מהם, "פשוט סגרו לנו את השער בהוראה מגבוה".