"להסיר אקטיבית פוסטים מכחישי שואה"

"חובתה של פייסבוק להיות פעילה אקטיבית ולהסיר פוסטים מכחישי שואה מבלי לחשוש מתביעות עתידיות", כתב ח''כ מקלב לפייסבוק-ישראל.

מיכל לוי , ג' בסיון תשע"ז

מודאג. מקלב
מודאג. מקלב
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

יו"ר וועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) פנה לג'ורדנה קוטלר, אחראית מדיניות וקשרי תקשורת בפייסבוק-ישראל, בבקשה לפעול לשינוי מדיניות פייסבוק לפיה היא אינה פועלת באופן יזום להסיר פרסומים מכחישי שואה הרואים אור בין דפי הפייסבוק.

"על פי פרסומים שונים, מסמכים פנימיים של חברת פייסבוק מוכיחים כי קיימת הנחיה רשמית שלא להסיר באופן יזום תוכן שמבטא הכחשת שואה וגם במדינות בהן מדובר בתוכן בלתי חוקי", כתב מקלב והוסיף כי "באם הפרסום תואם את מדיניות החברה אנו רואים זאת בחומרה רבה...למותר לציין כי לא היה ולא תהיה דוגמה לשפל של האנושות כשואת העם היהודי אשר ששה מיליון מבני עמנו נרצחו בה".

לדבריו, על פייסבוק להיות מעורבת בצורה אקטיבית בהסרת הפרסומים הפוגעניים. "במידה ויש הרוצים להכחיש בדרך זו או אחרת את השואה, חובתה של פייסבוק להיות אקטיבית בעניין ולהסיר את דברי הבלע באופן מיידי בלא הפעלת כל שיקול של תביעה עתידית אפשרית באשר להסרה", כתב.

במכתבו ביקש מקלב להעביר מחאת הכנסת לפייסבוק העולמית. "אני מבקש ממך להעביר מחאתינו להנהלת החברה ולפעול לכך שכל מי שיעלה בדעתו לבטא הגיגיו בנושאים הנוגעים להכחשת השואה, חברת פייסבוק לא תאפשר זאת, לא תעניק לכך לגיטימיות ותסיר אותם".

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il