הרב יחיאל אקשטיין
הרב יחיאל אקשטייןצילום: פלאש 90

הקרן לידידות החליטה על שורת השקעות במגזר הערבי ותחל כצעד ראשון בהגדלת היקף הסיוע למשפחות נזקקות לקראת חודש הרמדאן.

הקרן החלה בימים אלה בחלוקת כרטיסים לרכישת מזון ל- 5,500 משפחות נזקקות במגזר הערבי ועוד 4,000 כרטיסים לרכישת ביגוד לילדי מועדוניות רווחה ביישובים הערבים, בסכום כולל של 2.3 מיליון שקלים.

המענקים יחולקו במהלך הרמדאן ולקראת עיד אל-פיטר, באמצעות מחלקות הרווחה ב-95 יישובים ערביים ומעורבים ברחבי ישראל.

הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות, אמר כי "ההשקעה ברווחתם של מיעוטים בישראל היא קריטית לגיבוש תחושת השייכות והערבות ההדדית בין הקהילות. עד כה המדינה מדברת לעיתים על הצורך הזה אך עושה מעט מאוד.

"חשוב שאזרחי ישראל יבינו כי, חקיקת חוק לאום אולי חשובה, אך היא מובילה רבים מבין בני המיעוטים בישראל, לרבות עשרות אלפי דרוזים, בדואים ואחרים שבחרו כבר בדרך ההשתלבות והתרומה לחברה, לחוש מנוכרים ומוזנחים. תחושת שוויון ואיכות חיים בקרב אזרחי ישראל הערבים, המהווים כחמישית מאזרחיה, הן הערובה האמתית לביטחונה של החברה הישראלית כולה ולעתידה כמדינה מוסרית וברת קיימא", הוסיף אקשטיין.

מנהל השירותים החברתיים ברהט, סעיד אלעוברה, תיאר כי "רהט, כמו יישובים ערביים רבים, היא עיר מוכת אבטלה ועוני, עם נוער בסיכון וחוסר ביטחון תזונתי. חלק מהילדים מגיעים לבתי חולים כשהם סובלים מתת תזונה. יש משפחות שמחייבות את הילדים לצום בחודש הרמדאן לא בגלל הציווי הדתי אלא בגלל המצב הכלכלי.

''בסוף היום מקבלים הם ארוחה דלה מאוד שפוגעת בבריאותם. פעילותה של הקרן לידידות למען המשפחות הנזקקות ברמדאן ובמשך כל השנה מצילה חיים ומצילה ילדים מרעב", הוסיף.