"סרן תמר אריאל ז"ל היא המודל"

שר הביטחון ליברמן השתתף באירוע הוקרה לחיילות דתיות בכנסת, "אני רוצה לברך את כל הבנות הדתיות שקיבלו את ההחלטה האמיצה".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ז

"סרן תמר אריאל ז"ל היא המודל"-ערוץ 7
ליברמן
צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן השתתף היום (שני) באירוע הוקרה לחיילות דתיות בכנסת ביוזמת ח"כ שטרן ונשא דברים בשבחן של החיילות.

"קודם כל אני רוצה לברך את כל הבנות הדתיות שקיבלו את ההחלטה האמיצה, במציאות לא פשוטה, תוך כדי ויכוח בחברה הישראלית, ההחלטה ללכת ולשרת שירות צבאי מלא", אמר הנגבי.

לדבריו, "אחת מהן הפכה מודל לחיקוי: נווטת הקרב סרן תמר אריאל ז"ל, שהוריה ענת וחנן נמצאים כאן היום. לפני מותה היא השתתפה ב-33 גיחות מבצעיות, רובן במסגרת מבצע 'צוק איתן'. היא המודל וזו המסורת היהודית שלנו".

"בחודשים האחרונים שמענו הרבה פעמים את המושג 'פייק ניוז'. ובוויכוח שאנחנו עדים לו לאחרונה, יש פה ניסיון לייצר 'פייק ריאליטי' ו'פייק היסטורי'. לאורך כל ההיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל, לנשים תמיד היה חלק חשוב מאוד. אפשר להתחיל בדבורה הנביאה וביעל אשת חבר הקיני, ובהיסטוריה המודרנית את שרה גיבורת ניל"י, את חנה סנש, וגם את הדר כהן, שרק לפני שנה וארבעה חודשים מנעה באומץ לב פיגוע רב נפגעים, ולצערי נהרגה באותו אירוע", ציין ליברמן.

"אני אומר את זה גם כאב לבת דתייה, שסיימה את מוסדות המכינה אצל הרב ריסקין באלון שבות והתגייסה לצבא. לא ראיתי שהשירות הצבאי פגע כהוא זה ביהדות שלה ובדבקות שלה, בנחישות שלה להמשיך בחיים הדתיים ובשמירה על המסורת היהודית", סיפר ליברמן.

"כשאני מסתכל על הוויכוח כיום, אז באמת לפעמים אתה פשוט נדהם. מה הפער בין ההיסטוריה שלנו, בין המסורת היהודית, לבין ה'פייק ריאליטי', שכמה אנשים מנסים להוביל היום. אני לא מבין את הגישה הזו, שאי אפשר לשרת בצבא ואי אפשר לעבוד, וצריך רק ללמוד. אני מכיר כמה יהודים חשובים בעבר ההיסטורי שלנו, שעבדו במשרה מלאה. אני לא מבין את הסתירה בין לימודי תורה, יהדות, לבין שירות צבאי. כמה יהודים חשובים בהיסטוריה שלנו. לכן המציאות הזו שמנסים פה לייצר סתירה, בין יהדות לבין עבודה, בין יהדות לבין שירות צבאי, בין יכולת להמשיך ולהיות בת דתייה ולשרת בצבא, כל זה 'פייק ריאליטי'. ואני מאוד מקווה שאנחנו נחזור למקורות כמו שהם, שנהיה דבקים גם ביהדות וגם בחובותינו כאזרחים. חשוב מאוד שדווקא מהבית הזה תצא אותה קריאה להישאר באותה מסורת יהודית נכונה, להישאר צמודים לעובדות ולא לנסות לייצר משהו שהוא לא יהדות, לא מסורת, ולא כבוד", חתם ליברמן את דבריו.