"כן לדגלי ישראל - לא לדגלי אש"ף"

עשרות מפעילי תנועת "אם תרצו" ותא לביא במפגן מחאה נגד הנהלת האונברסיטה העברית שהתירה להניף בשטחה דגלים של אש"ף.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ז

עשרות מפעילי תנועת "אם תרצו" ותא לביא מחו היום (שני) בקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית בירושלים נגד הנהלת המוסד המאפשרת לפעילים ערבים לקיים בשטחה אירועי הזדהות עם מחבלים תוך הנפת דגלי אש"ף, בעוד שלתאים הציוניים בקמפוס לא התאפשר להניף דגלי ישראל כפי שמתיר החוק.

פעילי "אם תרצו" מחו נגד העדר התגובה מצד האוניברסיטה אשר מתעלמת מההתקפה האלימה שאירעה בשבוע שעבר, כשפעיל הותקף על ידי סטודנט ערבי בהפגנה בה נשמעו קריאות חידוש האינתיפאדה נגד מדינת ישראל.

במהלך אותה הפגנה על פעילי אם תרצו נאסר להניף דגלי ישראל והנפת הדגל הוגדרה על ידי הביטחון כ"פרובוקציה".

בהפגנה היום, קראו פעילי הארגון לראשי המוסד לחזור בהם מהתנהלותם בימים האחרונים,להתנצל בפני הסטודנט המותקף ולהעמיד לדין את הסטודנט התוקף והתא המסית.

בהפגנת "אם תרצו" השתתפה גם הפעילה החברתית הבינלאומית קיי וילסון שנפצעה בפיגוע לפני 7 שנים בירושלים ונשאה דברים לחיזוק פעילות התא נגד ההסתה בקמפוס.

דודי אלצופין רכז הסניף באוניברסיטה העברית אמר, "מצער מאד שכך מתנהלת אוניברסיטה במדינת ישראל. בעוד משתיקים את הצד אשר תומך במדינת ישראל הצד הקורא לחיסולה פועל באין מפריע".

מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג הוסיף כי "משהו רע עובר בשבועות האחרונים על האוניברסיטאות בארץ. מציאות בה נשמעות קריאות לחיסולה של המדינה - וסטודנט מותקף אך ורק כי רצה לממש את זכותו הלגיטימית להפגין עם דגל ישראל - היא בושה שאין כדוגמתה. לכך מתווספת התפרעות חוליגנים מן השמאל הקיצוני בהרצאה של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, הימנעות משירת ההמנון בטקסי סיום אקדמיים ועוד".

"נראה שהאוניברסיטה העברית לא רק איבדה את זהותה אלא גם את הבושה. תנועת אם תרצו תמשיך להיאבק בכל אלו המבקשים לפגוע בריבונותה של מדינת ישראל", סיכם פלג.