הצעת החוק שלו תעזור רק לראש הממשלה הבא. ח"כ דודי אמסלם
הצעת החוק שלו תעזור רק לראש הממשלה הבא. ח"כ דודי אמסלםצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית הערב (שני) את הצעת חוק פיקוח על מחירי קייטנה ציבורית.

למרות רצונו של יו"ר הוועדה ויוזם החוק, ח"כ דודי אמסלם, שהחוק ייכנס לתוקפו עוד השנה, לקייטנות שייפתחו בקיץ הקרוב, הוא נענה לבקשת שר הפנים אריה דרעי שהודיע כי לא יוכל לעמוד בלוח הזמנים ולפקח על המחירים כבר השנה.

"משפחה במעמד ביניים עם 3 ילדים לא יכולה לשלם 2,000 שקלים לכל ילד לשלושה שבועות. קייטנה לא אמורה לעלות יותר מ 1,000 שקלים", אמר יו"ר הוועדה ח"כ אמסלם, "אף אחד לא ביקש סטייק פילה. תן להם סל בסיסי. תדאג שיקבלו שירות ויהנו מחופשת הקיץ. שר הפנים בשנה שעברה גם הביא כסף וסבסד. החוק הזה נותן לו סמכויות והוא יכול לקבוע מחיר".

החוק נותן בידי שר הפנים סמכות לקבוע בכל שנה סל בסיסי של תכני קייטנה ומחיר מקסימום לסל זה.

הקייטנות שיהיו בפיקוח מחירים הן קייטנות הפועלות במבני ציבור. באזור רישום שבו פועלת קייטנה מפוקחת מחיר אחת לפחות, תורשה הרשות המקומית או מפעיל אחר להפעיל גם קייטנות שאין פיקוח על המחיר שלהן.

מחיר התקרה שייקבע בכל שנה יבוסס על עלותה הריאלית של הקייטנה, ללא סבסוד, אם כי רשות מקומית או הממשלה יוכלו לסבסד, ללא קשר להצעת החוק.

"זה חוק היסטורי והוא מהווה תקווה גדולה להורים ולילדים. בהמשך, תקום ועדה מייעצת, שתהיה חייבת לשמוע את עמדת השלטון המקומי, והיא תקבע בכל שנה עלות סל קייטנה ריאלי", אמר אמסלם.