הפועל ירושלים בדרך להדחה מרבע הגמר

אחרי שהפסידו את יתרון הבייתיות עם סל על הבאזר במשחק הראשון בסדרת רבע גמר הפלייאוף, הירושלמים הפסידו גם במשחק השני לנהריה 64:77

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ז

הפועל ירושלים בדרך להדחה מרבע הגמר-ערוץ 7
נאש מעל שחקני ירושלים הערב
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

העונה הרעה של הפועל ירושלים בליגת העל הישראלית נמשכה גם הערב (שני), כשהפעם נראה כי דרכה בליגה העונה עומדת להסתיים מוקדם מהצפוי ובקרוב.

אחרי שביצעה שתי החתמות שהיו אמורות לחזק אותה בדמותם של אלסנדרו ג'נטילה האיטלקי וריצ'ארד האואל המתאזרח הישראלי, נראה היה כי זו תגיע עד לגמר הפיינל-פור ובקלות. אך לא כך במציאות.

הסגל לא מחובר, המאמן לא בעיניינים ואחרי ההפסד השני בסדרת רבע הגמר הערב לעירוני נהריה, הירושלמים קרובים מרחק הפסד אחד מהדחה מוקדמת ומאכזבת במיוחד.

הסגולים מהצפון שגנבו את יתרון הבייתיות מהירושלמים במשחק הראשון ביניהן בסדרה, כשניצחו משלשה גדולה של סקוטי הופסון בשניה האחרונה למשחק, כבר הובילו הערב ב-19 נקודות הפרש על סגנית האלופה מהבירה, כל הדרך עד לניצחון הגדול בתוצאה 66:74.

זה לא רק יחסי הכוחות שעל הנייר, אלא גם העובדה כי הירושלמים סיימו את העונה הסדירה במקום השלישי בטבלת ליגת העל בכדורסל, בעוד הצפוניים הצליחו להיכנס אל הפלייאוף מהמקום השישי ובקושי רב.

כעת, אחרי הניצחון המטורף על הירושלמים באולמם הביתי עם שלשה בשניה האחרונה, הגיע ניצחון ביתי מוצדק על הקבוצה העשירה, ניצחון שכולו היה לחימה והקרבה מול קבוצה שנראית לא מתואמת ושבעה - כזו שגם היעדרותו של אמארה סטודמאייר הפצוע לא מצדיקה את ההשפלה.

אחרי מחצית ראשונה שוות כוחות, אליה ירדו שתי הקבוצות כשהאדומים מובילים בנקודה, 36:35, עלו שחקני נהריה המקומיים אל המחצית השניה בטירוף.

אם הרבע השלישי נגמר צמוד עוד, ביתרון 6 נקודות בלבד לזכות המארחים הסגולים, ברבע הרביעי השחקנים האדומים כבר איבדו את הראש ואת הכדור ואיפשרו למארחים לפתוח פער דו ספרתי אדיר בן 19 נקודות.

פער 19 הנקודות איפשר לשחקני נהריה לסיים את המשחק עם קצת אוויר לקראת המשחק השלישי בסדרה ביום שישי הקרוב בהיכל הפיס ארנה שבבירה, משחק שיכול לשלוח הביתה את סגנית האלופה מהבירה ואת הצפוניים להתכונן בנחת אל פיינל-פור הליגה הישראלית, בניגוד גמור לכל הציפיות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il