לוחמים רחוק מהבית, נשארים קרוב בלב

שלושה לוחמים בודדים שיחגגו את חג השבועות בשלושה בסיסי צה''ל באיו"ש, מספרים על הגעתם לישראל ומאחלים חג שמח לגולשי ערוץ 7.

ערוץ 7 , ה' בסיון תשע"ז

עקיבא פודל
עקיבא פודל
צילום: דובר צה"ל

עקיבא פודל, בן 21, הגיע לארץ מניו ג׳רזי שבארצות הברית. הוא משרת כלוחם בגדוד ״נצח יהודה״ של חטיבת כפיר אשר נמצא כעת בתעסוקה מבצעית בחטיבת ״בנימין״.

״את חג השבועות הקרוב אחגוג בצבא, באופן קצת שונה ממה שהייתי רגיל אליו, ללא המשפחה. זה אמנם לא קל, במיוחד בידיעה שהם רחוקים, אך גאים מאוד בנחישות שלי לעלות ארצה.

"חג השבועות הוא זמן להתכנסות משפחתית, והשנה אעשה זאת עם המשפחה השנייה שלי, שהיא הגדוד תוך כדי שמירה על תושבי הגזרה. זו המשמעות המרכזית בלהיות כאן ולהגן על מדינת ישראל. שיהיה לכולם חג שמח!״.

קרן מרתי
צילום: דובר צה"ל

קרן מרתי עלתה מפנמה לפני שנה וחצי, היא בת 22 וגרה במעגן מיכאל. לוחמת בגדוד שחר ובימים אלה נמצאת בגזרת טול כרם שבחטמ״ר מנשה.

״עליתי לארץ לפני שנה והתגייסתי בתור פקידת לשכה, התאמצתי כדי להגיע להיות לוחמת ולבסוף הצלחתי להגיע לחטיבת החילוץ, לגדוד שחר. עליתי לארץ כדי להתגייס, המשפחה תמכה מאוד אבל נשארה שם. תמיד חינכו אותנו מאז שאנחנו קטנים לאהוב את הארץ, לאהוב את צה"ל, לתרום למדינה.

"חשוב לי להגשים את האחריות שיש לכל מי שנמצא במדינה ולהגן על האזרחים. כל בוקר לקום במטרה לבצע את המשימות ולשמור על הביטחון. שבועות שמח!".

אריק הרשקוביץ׳
צילום: דובר צה"ל

אריק הרשקוביץ׳, בן 21 וגר בקיבוץ ברקאי שליד פרדס חנה. משרת בגדוד רם בחטיבת החילוץ של פיקוד העורף. תופסים קו בגזרת יהודה באזור היישוב שקף ומעבר תרקומיא.

"נולדתי וגדלתי בלימה, עיר הבירה של פרו. אני בן יחיד, גדלתי בבית יהודי ולמדתי בבית ספר יהודי , היהדות תמיד נכחה בבית ובמקביל העולם הנוצרי בפרו. מבחינת ההורים שלי, לעלות לארץ אף פעם לא הייתה אופציה. ב-2013 כחלק מטיול של בית הספר, הגעתי לארץ בפעם הראשונה. מהרגע הראשון שנחתתי, כשהסתכלתי סביבי והבנתי איפה אני נמצא, היה לי ברור שאני צריך לעלות לארץ ולהתגייס.

"ב-2015, על אף התנגדות הורי ובמיוחד אימי שמאוד דאגה עליתי לישראל ובאוגוסט 2016 התגייסתי.
לא סתם בחרתי בחטיבת החילוץ, כילד בפרו חוויתי רעידת אדמה קשה שנחרטה בזכרוני. זאת אחת הסיבות שגרמו לי להתגייס לחטיבה הזאת, השילוב של לחימה והצלת חיים הוא ייחודי ומגדיל את המשמעות של השירות שלי.

"למרות הקשיים, אני שמח בארץ ומתכנן להישאר כאן ולבנות את חיי. היום אנחנו סוגרים את חג השבועות בבסיס, אנחנו כאן כדי להגן על התושבים ועושים זאת באהבה גדולה. אני רוצה לאחל לכל עם ישראל חג שבועות שמח!״.