בדרך להיסטוריה בליגת העל בכדורסל?

אחרי שניצחה במשחק הקודם בסדרה בהפרש הגבוה ביותר בשלב הפלייאוף, מכבי חיפה בדרך להדיח את חולון כשניצחה גם הערב, 78:77

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' בסיון תשע"ז

בדרך להיסטוריה בליגת העל בכדורסל?-ערוץ 7
בלייזר מחיפה. ירשמו היסטוריה?
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

קרובים לעשות היסטוריה. מעולם, בכל תולדות משחקי הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל בישראל, לא הדיחה הקבוצה שסיימה את העונה הסדירה במקום השמיני, את זו שסיימה במקום הראשון.

כבר אחרי המשחק הראשון בסדרת רבע הגמר בין הפועל חולון הראשונה למכבי חיפה השמינית, נראה היה שההיסטוריה מתדפקת על הדלתות, אך אז חולון הצליחה לבצע מהפך בדרך לניצחון דרמטי במיוחד שהגיע בתום שתי הארכות.

המשחק השני היה כבר אופרה אחרת, כשחיפה סיימה אותו כשהביסה את החולונים ב-31 נקודות הפרש, ההפרש הכי גבוה של הירוקים מחיפה בתולדות המועדון בשלב הפלייאוף.

הערב (רביעי), שוב הירוקים היו עדיפים במרבית שלבי המשחק, ושוב הסתיים המשחק בהיכל הטוטו שבחולון בדרמה ובתוצאה צמודה, כשהפעם הניצחון הוא של האורחים מחיפה שניצחו בתוצאה 78:77 ועלו למאזן 2:1 בסדרה.

החיפאים, שעלו לפלייאוף רק במחזור האחרון של העונה הסדירה בליגת ווינר סל, היו עדיפים בכל שלושת משחקי רבע הגמר מול החולונים, כשהערב אל ג'ון דיברתולומיאו שהצטיין במשחק הקודם בסדרה הצטרף גם ווילי וורקמן שסיים את המשחק עם שיא אישי של 19 נקודות ו-11 כדורים חוזרים. גם שתי ריצות מרשימות בפתיחת כל מחצית ובסיום המשחק של המארחים מחולון לא הצליחו להפוך את התוצאה, והפעם הניצחון הלך לירוקים מחיפה.

כשניצחון אחד בלבד מפריד בין חיפה להדחתה של חולון מרבע הגמר ולהיות לראשונים בהיסטוריה שמדיחים את הקבוצה שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון בטבלת ליגת העל בכדורסל, נראה שההיסטוריה תכתב מחדש בקרוב ממש - ביום ראשון הבא, במשחק הרביעי בסדרה שיתקיים באולם רוממה שבחיפה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il