בשבוע הבא:
המדינה תאשר בנייה ביו"ש

ועדת התכנון העליונה של המנהל האזרחי תתכנס כדי לאשר בניית אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון, לראשונה מאז כניסת הנשיא טראמפ לתפקיד.

ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ז

נתניהו
נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ועדת התכנון העליונה של המנהל האזרחי תתכנס בשבוע הבא לשני דיונים שבהם יאושרו תוכניות לבנייה של יותר מ-2,600 יחידור דיור ברחבי יהודה ושומרון.

מדובר באישורים לבנייה שיינתנו לראשונה מאז כניסתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבית הלבן.

על פי הדיווח בחדשות 2, חברי הוועדה ידונו בימים שלישי ורביעי בשורה של תכניות בנייה שהוקפאו עד כה. התכניות כוללות בנייה גם ביישובים הנמצאים מחוץ למה שמכונה ''גושי התיישבות'', כמו למשל בתפוח.

בירושלים מעריכים שאישורי הבנייה לא יגררו ביקורת מצד וושינגטון, בשל העובדה שבין לשכת ראש הממשלה לממשל טראמפ מתקיימת הידברות סביב מדיניות הבנייה של ישראל ביהודה ושומרון.

בתחילת השבוע התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו ליחסים עם ארצות הברית על רקע ביקורו של טראמפ בישראל, "אין לנו צ'ק פתוח במישור המדיני. אנחנו מדינה ריבונית, יכולים להחליט הרבה דברים ולהצהיר הרבה דברים, אבל מבחינת הסכמה אמריקנית לא הייתי מפליג למחוזות הללו", אמר.

בישיבת סיעת הליכוד הדגיש נתניהו, ''נכון שיש יחס חם והבנה רבה לעמדות שלנו, אבל זה לא נכון שיש לנו צ'ק פתוח וזה רחוק מלהיות המציאות. לכן אנחנו נדרשים לפעול כאן בתבונה רבה וגם באחריות".

ראש הממשלה התייחס למאמצי טראמפ לפתור את הסכסוך הפלסטיני-ישראלי. "יש דבר אחד יסודי שאני אומר כל הזמן - הסיבה שאין הסכם זה משום שהם מחנכים את הילדים שלהם, דורות על דורות, שלא תהיה מדינת ישראל בגבולות כאלה ואחרים", אמר נתניהו.

"לכן, הדרך היחידה להבטיח את עתידנו זה שאנחנו נשלוט בביטחון. זו העמדה שלנו והיא נאמרה בצורה החדה ביותר. יש עדיין, הייתי אומר, חד משמעית, רצון ואפילו ניסיון להגיע להסכם מתוך אמונה שהפלסטינים לא מוכנים לוותר על הרצון שלהם לחסל את מדינת ישראל בשלבים, באבחה, לאורך זמן. זה לא חשוב. אני אומר לכם את זה כי אנחנו צריכים להתמודד עם זה. אני צריך להתמודד עם זה".