המפכ"ל אלשיך
המפכ"ל אלשיךצילום: דוברות המשטרה

מפכ״ל המשטרה רנ״צ רוני אלשיך הגיע היום (שישי) לירושלים כדי לעמוד מקרוב אחר היערכות המשטרה לתפילות יום השישי הראשון של חודש הרמדאן.

בסיום הערכת מצב מיוחדת אמר המפכ''ל כי ״משטרת ישראל תעשה כל שביכולתה על מנת לאפשר את חופש הדת והפולחן לכל מי שחפץ בכך״.

החל משעות הבוקר המוקדמות נפרסו שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב וכוחות תגבור רבים ברחבי העיר ירושלים ובפרט במזרח העיר ובסמטאות העיר העתיקה, כדי לאפשר את חופש הפולחן לעשרות אלפי המוסלמים הצפויים לפקוד את בתי התפילה, לשמור על הסדר הציבורי והביטחון, ולהסדיר את התנועה באזור.

''אני רוצה לפתוח בברכת רמאדן כרים לכל המוסלמים בארץ ובעולם", אמר אלשיך. ''אנחנו מציינים היום את יום השישי הראשון של חודש חשוב זה, עם כל המורכבות והרגישות שהוא טומן בחובו.

''החובה שלנו כמשטרה במדינת ישראל, היא להעניק שירותי משטרה לכלל אזרחי המדינה באשר הם. מטרתנו היא לאפשר את קיומם התקין של חגים ומועדי ציון של בני כל העדות והדתות, איש איש באמונתו''.

לדברי המפכ''ל, נוכח האתגרים הביטחוניים הקיימים באזור ובפרט בעיר ירושלים, ''משטרת ישראל פרוסה בכוחות מתוגברים בכלל המוקדים בדגש על ירושלים והר הבית. התרשמתי שהכוחות ערוכים לכל תרחיש, לשמירה על הסדר הציבורי, והביטחון השוטף. הכל כדי לאפשר מרקם חיים תקין לכלל תושבי העיר שימשיכו בשגרת החיים שלהם״.

בהמשך דבריו אמר אלשיך, ״אל לנו לשכוח כשברקע הכוחות מתמודדים עם אירועים לא פשוטים בירושלים ומחוצה לה. משטרת ישראל לא תאפשר כל הפרת חוק או סדר בכל מתווה שהוא ואנחנו נפעל בנחישות כנגד כל גורם אשר ינצל את קדושת החג ויבקש להפר את הסדר הציבורי או ינסה לפגוע בחייהם של חפים מפשע.

''חשוב לי להדגיש שמשטרת ישראל תעשה כל שביכולתה על מנת לאפשר את חופש הדת והפולחן לכל מי שחפץ בכך״, ציין המפכ''ל.