לעג לרש, סטירת לחי

ראש המועצה האזורית הר חברון זועם על הבנייה המועטה שתאושר השבוע ביו"ש. ''המדיניות של אובמה נמשכת. זריית חול בעיני מצביעי הימין".

יוחאי דמרי , ט' בסיון תשע"ז

יוחאי דמרי
יוחאי דמרי
צילום: דוברות הר חברון

בשנת היובל לחידוש ההתיישבות ביהודה ושמרון בוחר הדרג המדיני להעניק למפעל הציוני סטירת לחי בדמות המשכה של הקפאת הבניה ומניעת כל אפשרות להתפתחות טבעית.

לאחר שמונה שנים של מצור תכנוני אשר נכפה על ידי ממשל אובמה ובהן נמנעה בנייתם של כארבעים אלף יחידות דיור ביהודה ושומרון, בוחר הדרג המדיני להמשיך את ההקפאה ולשמור את היישובים בעוצר תכונני בה בעת שהוא מרים את ידו בעד בנייתם של כעשרים אלף יחידות דיור לערבים בשטחי C.

אישור אלפיים יחידות הדיור הוא זריית חול בעיני מצביעי הימין שנתנו קולם לפיתוח ההתיישבות. הגיע הזמן לומר את האמת: חציים של היחידות כבר נבנה ומתוך האלפיים ישנם רק שמונה-מאות הרשאות חדשות.

זהו לעג לרש והמשך מדיניותו של אובמה. לצערי בכל הר חברון, אזור שספג אינספור אירועי טרור בשנה האחרונה, החליט הדרג המדיני בניגוד לכל ההבטחות לאשר רק הסדרתם של שבעים ושתיים יחידות דיור בלבד, וזאת מתוך כאלף יחידות שמוכנות להמשך תכנון במנהל.

החלטה זו נמצאת בניגוד גמור לכללים שקבע הקבינט המדיני בעצמו רק לפני שבועיים. האם זו תשובה ציונית הולמת של ממשלת ימין? לצערי דיבורים לחוד ומעשים לחוד.