ריאל מדריד אלופת אירופה לעונת 2017

בפעם ה-12 בתולדותיה, זכתה ריאל מדריד באליפות אירופה לכדורגל, כשעל הדרך עשתה היסטוריה: הראשונה שזוכה בגביע פעמיים ברציפות

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ז

ריאל מדריד אלופת אירופה לעונת 2017-ערוץ 7
רונאלדו הערב מול יובנטוס
צילום: רויטרס

היסטוריה בליגת האלופות. בפעם הראשונה מאז שונה שם טורניר הכדורגל האירופי, ליגת האלופות, קבוצה אחת זוכה שנתיים ברציפות בגביע היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי - ריאל מדריד שמה.

אחרי שזכתה באליפות ספרד, בתום מותחן מול ברצלונה היריבה המושבעת, הצליחה ריאל לזכות גם בגביע אירופה כשניצחה את יובנטוס האיטלקית בגמר שהתקיים באצטדיון הלאומי בקרדיף שבוויילס, בתוצאה 4:1.

יובנטוס, המכונה 'הגברת הזקנה', זכתה פעמיים בלבד בגביע הנחשק, תצטרך לחכות שנה נוספת בניסיון לזכות בגביע לאחר שכשלה בפעם החמישית בגמר המפעל. שוערם, ג’אנלואיג’י בופון האגדי יפרוש כנראה מקריירת משחק ענפה ללא התואר היחידי בו לא זכה מעולם.

משחק הגמר שהצדיק את המצופה ממנו, התעלה לרמה גבוהה ביותר וכבר בדקה ה-20, בניגוד למהלך המשחק, עלתה ריאל ליתרון כשמי אם לא אחר, כריסטיאנו רונאלדו הפורטוגלי כבש לזכותה כבר בבעיטה הראשונה אל עבר שערם של האיטלקים ועשה היסטוריה אישית כשהפך למלך השערים של ליגת האלופות עונה חמישית ברציפות.

לא עברו 7 דקות, ויובנטוס השוותה את התוצאה עם שער אדיר של מנדז’וקיץ’ הקרואטי שעצר את הכדור על החזה ובבעיטת מספרת אדירה הכניעה את נבאס, שוערם של הספרדים ממדריד והשווה את התוצאה.

אל המחצית השניה עלו שחקני ריאל בטירוף, וכבר בפתיחה אפשר היה לראות כי מאזן הכוחות השתנה מקצה אל קצה. בדקה ה-61 קאסמירו הצעיר הכניע את בופון עם שער יפה מחוץ למסגרת, וכעבור 3 דקות זה כבר היה הקש ששבר את גב הגמל כששוב רונאלדו הוא זה שכבש לזכות מדריד והוציא את הרוח מהמפרשים של האיטלקים עם שערו ה-600 בקריירת המשחק שלו.

בדקה ה-90 כבשה ריאל בפעם הרביעית במשחק, שער שהיה כבר לפרוטוקול בלבד. ההגנה החזקה של יובנטוס שהצליחה להסתדר בחצי הגמר מול מסי וברצלונה, לא הצליחה למדרידאים הלבנים ונותרת שוב ללא התואר היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il