אליפות אירופה במספרים: כל השיאים

הזכיה ה-12 של ריאל מדריד בגביע אירופה היוותה היסטוריה לא קטנה. כל המספרים ממשחק גמר בלתי נשכח בו ניצחה ריאל את יובנטוס 4:1

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ז

אליפות אירופה במספרים: כל השיאים-ערוץ 7
רשמו היסטוריה וערב של שיאים, שחקני ריאל הערב
צילום: רויטרס

בפעם הקודמת שנפגשו ריאל מדריד הספרדית ויובנטוס האיטלקית בגמר ליגת האלופות, הסתיים המשחק ביניהן עם ניצחון של הספרדים בתוצאה 0:1, היה זה ב-1998.

כמעט עשרים שנה אחרי, ושוב גמר בין השתיים מסתיים בניצחון הספרדים ובמספר שיאים שלא יישכחו הרבה זמן. אגב, היה זה משחק גמר היסטורי בפני עצמו, כשהייתה זו הפעם האחרונה בה הקבוצה המנצחת בגמר המפעל היוקרתי מנצחת בתוצאה 0:1.

עם הזכיה ה-12 שלה בגביע אירופה לאלופות, עשתה ריאל היסטוריה שהפכה לקבוצה הראשונה ששומרת על התואר במסגרת ליגת האלופות. הקודמת שעשתה זאת, עוד בשמו הקודם של המפעל היוקרתי, 'גביע האלופות', הייתה קבוצה איטלקית - מילאן.

הזכיה של ריאל בגביע שומר על מאזן מושלם של הספרדים בגמרים בעידן ליגת האלופות, עם שישה ניצחונות גמר מתוך שישה משחקים. מאמנם, זינדין זידאן הצרפתי, שלא הצליח לזכות עם יובנטוס במדיה שיחק כשחקן פעמיים בגביע הנחשק, השלים את הזכייה השנייה ברציפות שלו כמאמן ריאל מדריד.

יובנטוס עצמה נותרה שיאנית ההפסדים בגמרים, עם שבעה כאלה, כולל כל חמשת האחרונים בהם השתתפה כולל זה מול ריאל ב-1998. ההפסד כואב עוד יותר בשל העובדה כי מדובר בהפסדה היחידי העונה של יובנטוס במסגרת ליגת האלופות האירופית.

יתירה מכך, שלושה שערים בלבד ספגה העונה יובנטוס בליגת האלופות, אחד פחות ממה שספגה הערב מול ריאל במשחק אחד.

ומה באשר לרונאלדו? עם שערו ה-600 בקריירת המשחק שלו, הפך רונאלדו גם לראשון בתולדות ליגת האלופות שכובש בשלושה גמרים שונים ועונה חמישית ברציפות שהוא מסיים עם תואר מלך השערים של ליגת האלופות.

עם זכייה רביעית בליגת האלופות, שלוש עם ריאל ואחת עם מנצ'סטר יונייטד, השתווה רונאלדו לשיאנים קלרנס סיידורף, צ'אבי, אנדרס אינייסטה, ג'רארד פיקה וליאונל מסי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il