אישום: בדה "חקירות" ורימה לקוחות

עורך דין מואשם שבדה חקירות פליליות נגד אנשים שהכיר וגבה מהם שכר טרחה בתמורה לטיפול בהן. שני קרובי משפחה שסייעו לו נאשמים גם הם.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ז

אישום: בדה "חקירות" ורימה לקוחות-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: דוברות המשטרה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (ראשון) כתב אישום כנגד עורך הדין עמיקם הדר ושניים מקרובי משפחתו.

כתב האישום מייחס לשלושה ביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, התחזות כעובד הציבור ועבירות נוספות, כל אחד לפי חלקו בפרשה.

לפי כתב האישום, עמיקם הדר ניצל את מעמדו כעורך דין ופעל בתשעה מקרים נגד מתלוננים שונים שהיו לקוחותיו, שכנו, תלמידתו, חברו ועוד, תוך שהוא עושה שימוש בידע שברשותו על חייהם האישיים.

הדר ליקט מהמתלוננים פרטי מידע על חייהם, זיהה נקודת תורפה ובדה חקירה פלילית בעניין על מנת לקבל מידיהם במרמה שכר טרחה עבור טיפול לכאורה בתיקים הפיקטיביים. בחלק מן המקרים שידל הדר את שני קרוביו, שגם הם נאשמים בכתב האישום, לסייע לו לקיים את מצג השווא בכך שיצרו קשר עם המתלוננים והתחזו לנציגי המשטרה המתקשרים לזמן את המתלוננים לחקירות בתיקים הפיקטיביים שבדה הדר.

בחלק מן המקרים אף זייף הדר מסמכים רשמיים מחוקרים במשטרת ישראל שהיו נראים כמו מסמכי סגירת חקירה בתיקים הפיקטיביים שאותם בדה מליבו, וזאת כדי לקיים את מצג השווא בפני המתלוננים. בסך הכל קיבל לידיו הדר במרמה בנסיבות מחמירות כ- 100,000 ש"ח וניסה לקבל סכומי כסף נוספים.

בבקשה המעצר כתבה עו"ד תור-זאבי: "עיון בכתב האישום המיוחס למשיב מגלה שיטה ענפה, מתוחכמת וחוזרת על עצמה ממש כעל כמודל עסקי, להונות אנשים שבאו במגע תמים עם המשיב. לא זו אף זו, מדובר באנשים שחיפשו את עצת המשיב ואת שירותי ההגנה המשפטיים שלו בצר להם, בעת משבר וצרה... המשיב הסב נזק לציבור כולו ולקדושת תפקידו של הסניגור הפלילי, כאשר מעל בתפקיד והשתמש בו כפלטפורמה לביצוע עבירות כלפי מי ששמו בו מבטחם במסגרת אותו התפקיד ממש".

"דמות המשיב העולה מחומר הראיות הינה דמות של אדם כריזמטי, בעל כח שכנוע, ערמומי ומתוחכם, אשר לא נרתע ולא בחל אף לא באמצעי זיוף והתחזות נועזים וחמורים כדי לממש את תאוות הבצע שלו", נאמר עוד בבקשה.