ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, התייצבה בצהריים (ראשון) מול המצלמות והתייחסה לפיגוע הקשה שאירע הלילה בלונדון, במהלכו נרצחו שבעה בני אדם.

מיי ציינה בדבריה כי המחבלים שביצעו את הפיגוע נורו בתוך 8 דקות מהקריאה הראשונה למוקד המשטרה, וכי זהותם של המחבלים עדיין איננה ידועה.

"הכוחות הגיעו תוך 8 דקות מהקריאה ופעלו באומץ. אני רוצה לשבח את כוחות הביטחון וגם את האזרחים שפעלו בגבורה. זו מתקפת הטרור השלישית והיו עוד חמישה ניסיונות. האירועים לא קשורים באופן ישיר", אמרה מיי.

בהמשך דבריה ציינה מיי כי בעקבות הפיגוע צריכה מדיניות בריטניה להשתנות, "הייתה סובלנות רבה מדי לקיצונים, זה לא יכול להימשך".

ראש ממשלת בריטניה הדגישה כי למרות הפיגוע הקשה הבחירות הכלליות בבריטניה שתוכננו ליום חמישי תתקיימנה במועדן כמתוכנן.

מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי המחבלים דרסו באמצעות רכב מסחרי עוברי אורח שהלכו על גשר לונדון, ולאחר מכן ירדו מהמכונית כשהם חמושים בסכין והחלו לדקור אנשים סמוך למתחם האוכל "בורו".

השוטרים חיסלו את המחבלים, שלבשו על גופם מה שנראה תחילה כמו מטען נפץ, אך לאחר בדיקה התברר כי מדובר בזיוף.

"המחבלים נורו תוך 8 דקות מהדיווח הראשון", אמר מארק ראולי, מהיחידה למלחמה בטרור בלונדון. "השוטרים הגיבו במהירות ובאומץ שלושת החשודים החמושים נורו ונהרגו במתחם ה'בורו', הם לבשו על גופם מה שנראה תחילה כמו מטען נפץ, אך בסוף התברר כי מדובר בתרמית".