האדמו"ר הקודם על הקיצונים: "בריונים"

על רקע התנהלותם הקיצונית של חסידים ב'תולדות אהרן' צוטטה עמדת אבי האדמו"ר הנוכחי שטען כי הקיצונים הם בריונים הפועלים נגד התורה.

בן שאול , י' בסיון תשע"ז

חסידי 'תולדות אהרן'
חסידי 'תולדות אהרן'
פלאש 90

החסידות עברה הקצנה? על רקע התנהלותם הקיצונית של נערים מחסידות 'תולדות אהרן' צוטטה היום (א') עמדתו של אבי האדמו"ר הנוכחי שטען כי הקיצונים הם בריונים הפועלים נגד התורה.

מדובר באדמו"ר מ'תולדות אהרן' הקודם, רבי אברהם יצחק קאהן, אבי האדמו"רים מ'תולדות אברהם יצחק' ו'תולדות אהרן' הנוכחיים שאחת משיחותיו התבטא בחריפות יתירה נגד הנוקטים באלימות פיזית או מילולית כלפי חיילים או מנסים לגלות 'מעשי קנאות' בשם התורה.

את הדברים אמר נאום שנשא לחסידיו לפני 34 שנה ודבריו הובאו היום באתר החרדי 'בחדרי חרדים'.

בדבריו ציטט את האדמו"ר מסאטמר. "הוא אמר לי כמה פעמים, הוא אמר לי בעצמו, מתי שהיו המחאות מחוץ לעיר בנוגע לחילול שבת, 'הם אינם יודעים שאנו שבויים אצלם?! כאלה בהמות, שוטים! עוברים שם חיילים, הם הולכים לצעוק עליהם, ועוד גם זורקים אבנים, איזה טענה יכולה להיות להם? שבמאה שערים אסור לאפשר להם להיכנס? האם מאה שערים זה שלנו? אנו צריכים לשמוח שנותנים לנו להיכנס למאה שערים. צריכים לשמוח שנותנים לנו מנוחה'.

האדמו"ר מתולדות אהרן כינה אותם 'בריונים'. "באים כאן כאלה בריונים, הם הולכים בדרך של הבריונים... הם הבינו יותר טוב מחכמי הש"ס, היו אז גם כן בריונים דתיים פרומער'ס, הם אמרו שהם לוקחים את עצמם ובאים עבור כבוד שמים, עבור הדת "פרומקייט".

"אותו הדבר גם היום, גם היום הם טוענים שעם אבנים יוכלו ללכת ולריב עם השוטרים.... רק צרות הללו מביאים לנו! זה לא דרך התורה! זה לא היה, אף פעם לא ראו כזו התנהגות, לא היה דבר כזה.

"שאלתי במיוחד את ר' אורי בלוי, אבא שלך זרק פעם אבן? הוא אמר לי: לא! היכן ראו זריקת אבנים? מי ידע מזריקת אבנים? למחות צריכים, צריכים ללכת להפגנות וצריכים למחות, אבל לא לזרוק אבנים ולא לזרוק זבל. איך מותר לזרוק זבל? למעלה בבתים ישנם ילדים קטנטנים בני חודש וחודשיים ושלושה חדשים, והזבל הזה רח"ל מביא מחלות....".