"פקדתם לליכוד? עכשיו תיאבקו בהקפאה''

מנכ"ל מפלגת 'הבית היהודי' מותח ביקורת על ראשי מועצות ובכירים בציונות הדתית שהובילו התפקדות לליכוד ושותקים כעת מול הקפאת הבנייה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ז | עודכן: 22:18

"פקדתם לליכוד? עכשיו תיאבקו בהקפאה''-ערוץ 7
הבית היהודי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מנכ"ל 'הבית היהודי', ניר אורבך, קורא לכל אותם ראשי מועצות ובכירים במרכז הליכוד שדאגו לפקוד מצביעים לליכוד על חשבון 'הבית היהודי' לתבוע מראש הממשלה את פרעון הבטחותיו לחיזוק ההתיישבות.

בראיון ליומן ערוץ 7 קובע אורבך כי הכוונה לאשר כאלפיים יחידות דיור ביהודה ושומרון בישיבתה הקרובה של ועדת התכנון של המנהל האזרחי, אינה אלא מחזור חומרים והבטחות ישנות. לדבריו מעבר להיות אותן יחידות דיור כאלה שאושרו כבר בעבר לא נראה כי יש לממשלה תכניות מגירה לפיתוח ההתיישבות בעתיד. "התחלות בנייה כמעט ואין ועיקר החשש הוא שאין תכניות מגירה לבניות עתידיות, וזו הבעיה".

למעשה, קובע אורבך, המציאות היא מציאות של הקפאת ההתיישבות בפועל ו"מי שמוביל את זה זו מפלגת הליכוד בראשות ראש הממשלה שהוא זה שאמור לתת אור ירוק, וכרגע זה לא נראה שזה קורה".

"הראשונים שצריכים לקפוץ הם בוחרי הליכוד ומתפקדי הליכוד וחברי מרכז הליכוד. אני מצפה שמי שיעמוד בראש המאבק הזה הם מי שבחרו בראש הממשלה ויוצאים מזה כעשור במהלך של התפקדות לליכוד בדיוק לדברים האלה", אומר אורבך ומבהיר כי כוונתו ל"ראשי מועצות ובכירים בציונות הדתית שהובילו התפקדות בדיוק לנקודת הזמן הזו.

''הם התפקדו כדי להשפיע על הבניה ביו"ש ובפועל זה לא נעשה. בכל פעם שיש תאונה מול הליכוד באים אלינו בדרישה למאבק. אני חושב שהגיע הזמן שמי שיצר מהלך כזה בתוך הליכוד יוביל גם את המהלך עכשיו נגד המציאות הזו".

בדבריו מבהיר אורבך כי אין בכוונתו להתנער מאחריות ולטעון כי בבוא יום פקודה מפלגתו שלו לא תהיה במאבק ותשלח את המצביעים להתלונן בליכוד, "זה מאבק לאומי ואנחנו שם. נציגי הציבור שלנו יהיו שם. לגבי הקווים האדומים שלנו, בוודאי שלא מציבים את הקווים הללו בשלבי תחילתו של תהליך, אבל מי שצריך להוביל את המאבק אלו ראשי המועצות, פוקדים מרכזיים של הליכוד, אנשים שכשהייתה להם הבחירה בין הבית היהודי לליכוד בחרו ליכוד.

''הגיע הזמן שהליכוד יקיים את ההבטחות לבוחרים שלו, והם שצריכים להציב את התמרור הזה מולם ולנהל את המאבק מולם".

אורבך מציין כי אינו יודע אם אכן יש למתפקדי הליכוד מקרב ההתיישבות כוח משמעותי מול נתניהו, אך הגיעה העת לבחון את המהלך שאותו קידמו במרוצת השנים האחרונות להתפקדות ולהשפעה בתוך המפלגה.