נתניהו: אין שום מכסות לבנייה ביו"ש

בלשכת רה"מ דוחים את הביקורת על אישורי בנייה מועטים. "הקבינט החליט על מדיניות בנייה וכל האישורים לבנייה נעשו בהתאם לכללים הללו".

חזקי ברוך , י' בסיון תשע"ז

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיבים לביקורת נגד נתניהו על הבנייה המועטה ביו''ש שתאושר השבוע בוועדת התכנון העליונה של המנהל האזרחי, ומבהירים כי מכסות לבנייה.

''אין שום מכסות ולא קיימת מגבלה מספרית. הקבינט החליט פה אחד על מדיניות בנייה ביהודה ושומרון. כל האישורים לבנייה נעשו בהתאם לכללים הללו", נמסר מלשכת נתניהו.

מוקדם יותר הגיבה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) להחלטת ראש הממשלה נתניהו לאשר רק מעט תוכניות לבנייה ביהודה ושומרון, החלטה שגררה ביקורת נוקבת מצד ראשי המתיישבים.

"אחרי שמונה שנות הקפאה קשה, המצוקה בשטח גבוהה ויש לחזור ולבנות בהתאם לתכניות הקיימות ולא להגביל את מכסות הבנייה. האכזבה הגדולה בשטח ההתיישבותי צריכה לקבל מענה על ידי תוספת של תכניות", אמרה חוטובלי.

לדבריה, נדרש שיפור משמעותי כדי לאפשר התפתחות טבעית של ההתיישבות. ''המציאות שבה לא אושרה בנייה בגוש עציון לא מתקבלת על הדעת''.

סגנית השר חוטובלי הוסיפה כי "עלינו לחזק את הממשלה ולא להחליש אותה, אבל חשוב לדרוש את קיום ההבטחה לשוב ולבנות''.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, קרא אתמול לשרי הממשלה שלא להגיע לטקס הממלכתי לציון חמישים שנה לשחרור יהודה ושומרון שיתקיים בגוש עציון.

קריאתו של נאמן הגיעה במחאה על כוונת ראש הממשלה נתניהו לאשר תוכניות לבניית 2,600 יחידות דיור ביהודה ושומרון, ואף לא תוכנית בנייה אחת בגוש עציון.

''התבשרתי על סדר היום של ועדת תכנון הקרובה ובה אמורים לדון בבניית 0 (אפס!) יחידות דיור בגוש עציון", סיפר שלמה נאמן בדף הפייסבוק שלו.

''ממשלת ישראל מתכננת לקיים כאן בגוש את חגיגות ה-50 שנה לניצחון במלחמת ששת הימים ולחידוש ההתיישבות, ואני אומר לכם - אם אין לממשלתנו די עצמאות אל תבואו לחגוג!".

עוד הוסיף נאמן, "באנו לכאן לבנות את בתינו עדי עד. אין לנו צורך בחגיגות אם נשללת מילדינו הזכות הפשוטה להמשיך ולחיות כאן".