"מי שיסטה מהדרך ימצא את עצמו בחוץ"

רגע לפני משחק הידידות מול נבחרת מולדבה, קיימה נבחרת הכדורגל של ישראל מסיבת עיתונאים בה הבהיר אלישע לוי המאמן את הקו האדום שלו

נרי וייס - ערוץ 7 , י"א בסיון תשע"ז

"מי שיסטה מהדרך ימצא את עצמו בחוץ"-ערוץ 7
אלישע לוי. מתח קו אדום
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

מחר (שלישי) תעלה על כר הדשא של האצטדיון בנתניה נבחרת הכדורגל של ישראל כשזו תארח למשחק ידידות את מקבילתה המולדבית.

משחק הידידות מול הנבחרת המולדבית הינו הכנה למשחק מול אלבניה במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018, משחק ישיר על המקום השלישי בבית שאמנם לא יספק הישג היסטורי או העפלה אל הטורניר היוקרתי שיתקיים בקיץ הבא ברוסיה, אך יהווה תעודת כבוד לכדורגל הישראלי.

רגע לפני משחק הידידות מחר, קיימה היום (שני) הנבחרת הישראלית מסיבת עיתונאים בה התייחס אלישע לוי, מאמן הנבחרת למספר נושאים: החל מהרפיון בצד החברתי ועד לתוצאות ולמצופה מהנבחרת בצד המקצועי.

את מסיבת העיתונאים פתח לוי בהסבר לסיבת קיום משחק הידידות מול מולדבה. לדבריו של לוי, "אין קשר בין ההפסד של אלבניה ללוקסמבורג למשחק שלנו מול אלבניה, זה לא אומר שום דבר. אנחנו זקוקים למשחק האימון מול מולדובה אחרי עונה מאוד ארוכה, עבר פרק זמן מאוד ארוך מאז שהסתיימו המשחקים וזו הזדמנות טובה מבחינתנו לתת דקות למי שצריך ומנוחה למי שצריך".

כזכור, אל צמד המשחקים הקרובים זימן לוי לא מעט שחקנים מפתיעים, כשהבכירים שבהם ואולי המפתיעים ביותר אלו צמד שחקני מכבי ת"א, טל בן חיים הבלם ויוסי בניון, שלא זומנו זה זמן רב לסגל הנבחרת. ללוי אין ספק בדבר המחוייבות של שני השחקנים הללו, על אף שמעמדם בנבחרת פחת. "המחויבות שלהם זו הסיבה שהם זומנו. חוץ מהכושר שבו הם נמצאים, ואני כל הזמן אמרתי שהדלת פתוחה בפני כולם. כשנצטרך אותם אני אזמן אותם, וזה בדיוק מה שעשיתי. מדובר בשחקנים עם התנהלות נכונה, אני שמח שהם פה וזה מה שאני מצפה משחקני נבחרת ישראל. ותיקים זה לא דבר רע. מה שחשוב כדי ליצור נבחרת טובה זה איזון נכון בין ותיקים לצעירים".

פרשה שהסעירה את הנבחרת הישראלית היא הרפיון המשמעתי וחדר ההלבשה שנסדק לאחר ההפסד לנבחרת ספרד. כזכור, שניים משחקני הנבחרת, אריאל הרוש ותומר חמד הושעו לאחר שמתחו ביקורת על לוי מאמנם. "זה קורה. אנחנו לא סותמים לאף אחד את הפה. אני מצר על מה שהם עשו, וגם אם הם עשו את זה בתום לב הם הסבו נזק לתדמית הנבחרת. אסור ששחקן ידבר ככה. הצבתי רף ולא ארד ממנו, ומי שיסטה מהדרך ימצא את עצמו בחוץ", מתח לוי קו אדום.

על המשך הקמפיין אמר לוי, "יש לנו יתרון קטן על אלבניה מפני שניצחנו אותם בחוץ. זה לא המשחק שיקבע מי הקבוצה שתסיים במקום השלישי. אני נמצא כאן כבר שנה, מבחינת התוצאות אנחנו עומדים בצפי ואפילו יותר, הפסדנו רק לספרד ואיטליה שהן נבחרות טובות מאיתנו. כשייגמר הקמפיין, נוכל לסכם".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il