'ארה"ב צריכה להפסיק תמיכתה ברש"פ'

השר לביטחון הפנים טוען כי עד שהרשות הפלסטינית לא תפסיק לממן מחבלים, אסור לתמוך בה כלכלית.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ז

השר ארדן בכנס ה-AJC
השר ארדן בכנס ה-AJC
צילום: דוברות השר

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נאם הלילה (שלישי) ב"מליאת מנהיגי העולם" במסגרת הכנס הגלובאלי של ארגון ה-AJC בוושינגטון.

בכינוס נטלו חלק ראשי מדינות ושרי חוץ, בכירים בממשל האמריקני, דיפלומטים וראשי קהילות יהודיות מ75 מדינות, ומעל 2,500 בני אדם.

השר ארדן הציג בכנס את תכניתו להקמת קואליציה בינלאומית למאבק בטרור, אשר תכלול את ישראל, המערב, מדינות ערב המתונות, אירופה ומדינות נוספות. הוא הדגיש כי כבר היום מנהיגי העולם מעוניינים ללמוד מהצעדים שישראל יזמה כדי להתמודד עם גל הטרור בשנתיים האחרונות.

ארדן קרא לאמריקנים להפסיק את התמיכה בפלסטינים. "אבו מאזן מעביר מסר לילדים הגדלים ברשות הפלסטינית שהטרור משתלם. ארה"ב צריכה להפסיק את התמיכה ברשות, כל עוד אבו מאזן משלם למחבלים. אסור שסנט אחד מכספי משלם המיסים האמריקני יעבור למימון מחבלים".

הוא הוסיף כי "היום, יותר ויותר מנהיגים מבינים כי טרור זה טרור, בין אם הוא מכה בארה"ב, באנגליה, במצרים או בישראל. אנחנו ביצענו מספר צעדים שהביאו לירידה בארועי הטרור: מאבק נגד ההסתה ברשתות החברתיות, הוצאה מחוץ לחוק של ארגונים מסיתים כמו התנועה האסלאמית וחשיפה וייבוש של מקורות המימון של הטרור".

"הגיע הזמן ליישם את הצעדים האלו בכל העולם, ולהקים קואליציה בינלאומית למלחמה בטרור ובהסתה המניעה אותו. אתגר גלובאלי דורש מענה גלובלי. ישראל מוכנה למלא תפקיד מרכזי בהובלת הקואליציה החדשה", דברי ארדן.