איילת שקד
איילת שקד צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) פנתה ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, וביקשה ממנו לפתוח בחקירה בעקבות העדות המוקלטת שהפיץ לפני כחודשיים דובר ארגון "שוברים שתיקה", ובה הוא מספר על תקיפת פלסטיני, לכאורה, ללא סיבה, במהלך שירותו הצבאי.

"עומד דובר 'שוברים שתיקה' ואומר שהוא בעצמו ביצע פשע נגד פלסטיני ו'פוצץ' אותו במכות. אם זה באמת קרה הוא צריך להיחקר ולהיענש. אם זה לא קרה, אז המדינה צריכה להגיד בצורה רשמית שזה לא קרה", אמרה שקד בראיון לגלי צה''ל.

בחודש שעבר פרסם ארגון ''מילואימניקים בחזית'' סרטון ויראלי ובו עשרות לוחמים לשעבר בחטיבת הנח"ל שטוענים כי דובר ''שוברים שתיקה'', דין יששכרוף, המציא סיפור שמעולם לא התרחש.

"מחלקה שלמה שמעידה כי המ"מ שלה, הדובר של שוברים שתיקה, משקר! פשוט ממציא ומעליל עלילת שווא", אמרו בארגון 'מילואימניקים בחזית'. "דין יששכרוף נתן עדות בה הוא ביצע לכאורה פשע והתעללות בפלסטיני חף מפשע. הוא פתח במילים 'החיילים שלי מסתכלים עלי'. אז אספנו את כל החיילים שלו (וגם המ"פ) כדי שיאמרו לו מה הם חושבים. אנחנו ניגש עם העדות המסיתה והשקרית הזו לפרקליטות".

כמה ימים קודם לכן פרסם סרן (במיל') עמרי סיינר, לשעבר מפקד הפלוגה של יששכרוף, פוסט ארוך שבו הוא כתב בין היתר: "דין יששכרוף, הייתי המ״פ שלך, לא אתן לך לשקר ולהכפיש את שמי ואת שם חיילי. לפני כשבוע פורסם סרטון, בו אתה עומד ומספר בגאווה שני סיפורים 'מעניינים'.

''בסיפור הראשון, אתה טוען בזלזול ובציניות שאינה מובנת שההצלחה המבצעית שלנו בחברון כלוחמים הייתה 'תפיסת זורקי אבנים שהם לא ילדים'. בסיפור השני, אתה מספר על אירוע בו אתה מכה אדם עד זוב דם כאשר מפקדך הישיר (אם אינני טועה זה אני) וחייליך עומדים וצופים בך", כתב סיינר.

מפקד הפלוגה סיפר בהמשך על מקרים שבהם הוא ולוחמיו עצרו מחבלים וסיכלו פיגועי טרור, ולא פעלו רק נגד מיידי אבנים.

"זכור לי ערב ליל הסדר, בו אנו מגיעים לאירוע לאחר שמחבל ירה והרג את סגן ניצב ברוך מזרחי ז"ל, ופצע את אשתו לעיניי ילדיו. אני זוכר איך במשך שבועות בכל לילה, חיפשנו אחר אותו מחבל עד שנתפס - זו הייתה הצלחה מבצעית.

"אני זוכר אותך ואת החיילים שכבר לא שלך תופסים מחבל עם נשק במהלך צ'ק פוסט - זו הייתה הצלחה מבצעית. אני זוכר איך סיכלנו ממחבל חמוש להתקרב לחסם שוטר לבצע פיגוע ביישוב היהודי - זו הייתה הצלחה מבצעית.

"וכמעט שכחתי את מבצע שובו אחים. איך בכל יום, במשך חודש, 24/7, חיפשנו 3 ילדים שנרצחו על לא עוול בכפם. עשינו את המיטב בכדי להחזיר אותם הביתה.. וכשהצלחנו למצוא אותם ולסייע בתפיסת המחבלים - זו הייתה הצלחה מבצעית. אז תעשה לי טובה, אל תזלזל ואל תקטין את עבודת הקודש שהחיילים שהם כבר לא שלך עשו!".

על האירוע עצמו שעליו מספר יששכרוף אומר סיינר "הרשה לי להסתכל לך בלבן של העיינים ולומר לך - דין אתה שקרן!!! לא היה ולא נברא! לא היה אירוע שאפילו קרוב לסיפור שסיפרת".

"נשמע לי קצת הזוי שאתה מקבל פקודה לפגוע בבן אדם תמים, שהיית חסר אונים ולא ידעת מה לעשות כי כל כך חששת מהתגובות (אני באמת מזיל דמעה עוד שנייה) והחלטת פשוט 'לפוצץ' בן אדם כאשר מפקדך השטן והחיילים השדים צופים במתרחש כמו חיות טורפות הצמאות לדם. איפה היית מפקד מחלקה בצה"ל שקיבל פקודה לא חוקית? למה 'עשית' את זה? האם אתה חסר עמוד שדרה? אז, איך לעזאזל יש לך את החוצפה להמציא כל כך הרבה שקרים?!?!".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו