מכחיש השואה יוסגר לגרמניה

בית המשפט בהונגריה הורה להסגיר ניאו נאצי ומכחיש שואה גרמני מפורסם, שנלכד בהונגריה לאחר שנמלט מעונש מאסר שהוטל עליו בגרמניה.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ז

הורסט מאהלר
הורסט מאהלר
צילום: רויטרס

בית המשפט בהונגריה הורה להסגיר את הורסט מאהלר, ניאו נאצי ומכחיש שואה גרמני מפורסם, שנלכד בהונגריה לאחר שנמלט מעונש מאסר שהוטל עליו בגרמניה.

מאהלר, פעיל ניאו נאצי ומכחיש שואה מפורסם שנידון מספר פעמים בעבר לעונשי מאסר בפועל על התבטאויותיו נגד יהודים ובעד השואה, נלכד בעיר שופרון בהונגריה לפני כשלושה שבועות לאחר שהצליח להימלט מגרמניה, שם אמור היה לרצות עונש מאסר בפועל.

כעת, הורה בית המשפט בבודפשט כי מאהלר יוסגר חזרה לגרמניה שהוציאה צו מעצר בינלאומי נגדו.

עם זאת, השופטים הודיעו כי ההסגרה תבוטל במידה וגרמניה לא תסכים לקלוט את מאהלר לידיה עד תאריך ה-16 ביוני. מאהלר סיפר בבית המשפט כי ביקש מקלט מממשלתו של ויקטור אורבן, ראש ממשלת הונגריה, אולם בקשתו נדחתה. הוא טען כי הוא נרדף על ידי ממשלת גרמניה בעקבות פעילותו הפוליטית.

מאהלר נידון בשנת 2009 לעשר שנות מאסר בגין הכחשת השואה, הסתה לאנטישמיות ופעילות ניאו נאצית. בעקבות בעיות רפואיות קשות קיבל בית המשפט הגרמני את בקשתו של מאהלר בן ה-81 להשתחרר מהכלא שנתיים מוקדם יותר, אולם מאוחר יותר הורו השופטים למאהלר להתייצב שוב בבית המשפט בסוף שנת 2016 על מנת להשלים את תקופת מאסרו.

מאהלר ניצל את עובדת היותו משוחרר על מנת לחצות את הגבול להונגריה ולהסתתר בעיר שופרון, שם נלכד על ידי המשטרה המקומית. הוא יוסגר חזרה לגרמניה בימים הקרובים שם הוא יעמוד למשפט מחודש על בריחתו ממאסר.