קרית ארבע: "רוצים בריכה מעורבת"

תושבים חילונים יפגינו מחר בדרישה לאפשר רחצה מעורבת בבריכה שבקריית ארבע. "גם לנו מגיעות זכויות, לא רואים אותנו ממטר".

בני טוקר , י"ד בסיון תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Thinkstock

הציבור החילוני בקרית ארבע צפוי לחדש מחר (שישי) את ההפגנות מול בריכת השחייה בישוב, בדרישה לאפשר פעם בשבוע רחצה מעורבת לכל המשפחה.

אלכס פרנק, מתושביה הלא דתיים של קרית ארבע, אומר לערוץ 7 שמדובר במאבק עתיק יומין שכעת עולה מדרגה.

"כשהבריכה הוקמה בשנות השמונים הייתה הצבעה וברוב של 4 מול 5 הוחלט שלא תהיה בריכה מעורבת", סיפר. ''לנו אין בעיה עם ההחלטה שהבריכה נפרדת ולא פועלת בשבת, מה שאנחנו דורשים זה שפעם בשבוע הבריכה תיפתח לציבור הרחב ותהיה מעורבת, כפי שקיים בישובים אחרים כדוגמת קרני שומרון, תקוע, מגדל העמק ונתיבות".

לדבריו החל ממחר יוצבו בפתח הבריכה בריכות ביתיות וגברים ונשים ישחו בהן יחד, "קיבלנו אישור להפגנה מהמשטרה. הבנו שכל ניסיונות ההידברות נכשלו ולכן החלטנו להעלות את רף המחאה שלנו".

פרנק מתרעם על ההקצנה הקיימת לטענתו בקרית ארבע, "חוגים במתנ"ס כמעט ואינם מעורבים, במשך שנים לא היו פה כבלים, גם התיאטרון שקם ביישוב ואחרי מאבק של השרה רגב הגיעו לכאן תאטרון בית ליסין והבימה, אז פתאום נשמעו קולות נגד הצגות מעורבות. אנחנו חושבים שגם לנו מגיעות זכויות ביישוב שבתוכו 40 אחוז שאינם דתיים, אבל לצערנו לא רואים אותנו ממטר".

"אנחנו דורשים שלוש ארבע שעות בשבוע", מסביר פרנק, ''שיתנו לנו ביום שישי שעתיים לרחצה משפחתית, אין כאן שום מוקדי בילוי משפחתיים חוץ מהבריכה. עד כה כל ניסיונות ההידברות עם ראש המועצה עלו בתוהו, כנראה שמופעלים עליו לחצים".

ממועצת קרית ארבע נמסר בתגובה: "קרית ארבע חברון הינה יישוב הטרוגני ובימים אלו מציינת 50 שנה להיווסדה. עירנו מתאפיינת בציבור מגוון ובכבוד הדדי בין כלל הגוונים. גם הבריכה הנפרדת הנה חלק מהסכמה של כלל הציבור מאז הקמת הבריכה לפני קרוב ל-30 שנה.

''בשבועות האחרונים קיבלנו פניה מקבוצה מתוך הציבור הממלכתי, המונים כ30% מהאוכלוסיה, המבקשת לבחון את האפשרות להפעלת הבריכה בשעות משפחתיות. אנו מעריכים ומכבדים את כל תושבינו היקרים ובוחנים את הפניה על היבטיה השונים בימים אלו", נמסר.