מרב מיכאלי
מרב מיכאליצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו''ר סיעת המחנה הציוני ח"כ מרב מיכאל זועמת על הדיווח באתר "הארץ" ולפיו המשרד לשירותי דת ישלם לזוגות דתיים שיארחו חילונים בביתם לארוחות שבת ופעילויות בנושא זהות יהודית.

התקציב הממשלתי יינתן גם עבור הרצאות, ארוחות חג ולימודים קבוצתיים, כחלק מתוכנית "הבתים היהודיים", יוזמה של המינהלת לזהות יהודית במשרד לשירותי דת שהוקמה בתקופה שבה סגן השר הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) עמד בראשות המשרד.

''חילוניות וחילונים יקרים, הממשלה באמת חושבת שאתןם מטומטמים", כתב ח"כ מיכאלי בדף הפייסבוק שלה. ''היא תשלם לדתיים מקורבים סכום נאה בשביל לעשות לכם שטיפת מוח אורתודכסית על ארוחת שבת. וגם יתנו להם הנחות בארנונה ובחשמל על חשבון המסים מהעבודה שלכן ושלכם.

''תוך כדי קידוש יסבירו לך שחצי חודש את טמאה, שכבודך בבית פנימה, שלא תרגיזי את הבעל. יגידו לכם כמה רע לנסוע בשבת ושהילדות והילדים צריכים ללמוד בהפרדה ולהתלבש יותר צנוע''.

לטענתה מדובר בפעילות מיסיונרית, ''ביוזמה אחת הצליחו בנט ודרעי להכניס גם מסיונריות, גם עוד כספי מסים לכיסי מקורבים, גם התנשאות דתית, גם אי שוויון וגם חוצפה. אבל האמת היא שנראה שבנט ודרעי פשוט מפחדים. מחקרים מראים שיותר מחצי ממי שגדלו בבית דתי לא מגדירים את עצמם דתיים בבגרותם.

''הציבור שלו עצמו עוזב אותו, אז הוא מנסה להחזיר אתכם בתשובה. בנט ודרעי מפחדים. ויש להם סיבות טובות. זה הזמן להצטרף אלינו למפלגת העבודה כדי לקדם את מדינת הלאום של העם היהודי ולא מדינת הלכה", הוסיפה.