ממשל טראמפ:
ישראל לא תינזף על אישורי הבנייה

דוברת מחלקת המדינה נשאלה האם ארה"ב תנזוף בישראל על אישורי הבנייה ביו"ש. "אינני מודעת לשום כוונה להעיר או לנזוף בישראל בנושא זה"

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ז

טראמפ בבית הלבן
טראמפ בבית הלבן
צילום: רויטרס

הממשל האמריקני אינו תולה תקוות בפרסומים ברשת 'בלומברג' לפיהם אבו מאזן יהיה מוכן לוותר על דרישתו להקפאת בנייה בהתיישבות, בתמורה לחידוש השיחות המדיניות.

דוברת מחלקת המדינה, הת'ר נוארט, הגיבה לשאלות עיתונאים בנושא ואמרה, "איננו מודעים לשינוי בעמדותיו של אבו מאזן בנושא הזה".

נראה גם כי מחלקת המדינה מנסה להדגיש את הקו הראשוני של הנשיא טראמפ בנוגע לבנייה ביהודה ושומרון - חרף העובדה שהנשיא עצמו לא התבטא כבר זמן מה בנושא.

בתשובה לשאלה על לאישורי הבנייה שניתנו השבוע בוועדת התכנון העליונה ענתה הדוברת, "הנשיא טראמפ דיבר על כך בעקביות, והוא אמר כי לדעתו, התנחלות בלתי מרוסנת אינה מסייעת לקידום תהליך השלום. הוא היה די ברור בעניין הזה".

העיתונאים היקשו עליה וציינו שכרגע ממילא אין תהליך מדיני - והיא השיבה, "אנחנו אופטימיים שיהיה. ההתנחלויות אינן מסייעות לכך''.

היא נשאלה האם מחלקת המדינה מתכוונת להוציא תגובה או נזיפה לאישור הבנייה וענתה, "אינני מודעת לשום כוונה להעיר או לנזוף בישראל בעניין הזה".

כזכור, אמש (חמישי) פורסם בערוץ 20 כי פגישה משולשת בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן צפויה להיערך כבר בחודש הבא.

על פי הדיווח, הפגישה תתקיים בוושינגטון בתוך ארבעה עד שישה שבועות. גורמים מדיניים אומרים כי לא מדובר ב"קמפ דיוויד 2", אלא בפגישה שמטרתה לסיים את הקיפאון בין הצדדים ולהניע מהלך של משא ומתן מדיני מזורז.