"המספרים של ליברמן לא נכונים"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מגיב לשר הביטחון: "אני מבקש מהממשלה להתעשת ולהפסיק את המדיניות של הקפאת התכנון בפועל״.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ז

נדרש שינוי במעשים. דגן
נדרש שינוי במעשים. דגן
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, תוקף את הדברים שאמר הבוקר (ראשון) שר הביטחון אביגדור ליברמן בפתח ישיבת הממשלה, ואת הנתונים שמסר בנוגע לבנייה ביהודה ושומרון.

דגן, שהיה מאדריכלי המהלך שהביא למינוי ליברמן לשר ביטחון במקומו של השר לשעבר משה (בוגי) יעלון, שלל את טענותיו של ליברמן לפיהן אושרו מתחילת השנה 8,300 יחידות דיור ביו"ש וראשי הרשויות ביו"ש זורקים מספרים לא נכונים לאוויר.

"אני מאוד מכבד את שר הבטחון אולם לצערי המספרים שהוא מציין אינם נכונים", מסר דגן. "הרוב המוחלט של יחידות הדיור המוזכרות נספרות כל אחת 5 או 6 פעמים. המספרים האמיתיים הם פחות מ 2,000 יחידות דיור ביו"ש אל מול 20,000 יחידות דיור שאושרו ע"י הקבינט לערביי יו"ש בשטחי C".

"לכן אני מבקש מהממשלה הזו שהיא ממשלה לאומית להתעשת ולהפסיק את המדיניות של הקפאת התכנון בפועל השינוי צריך להיות לא רק בדיבורים אלא במעשים", הוסיף דגן.

נזכיר כי ליברמן טען הבוקר כי "מה שאישרנו ב-6 וב-7 ביוני זה המקסימום שניתן לאשר, והמספרים מדברים בעד עצמם, עד רזולוציה של בית בודד: רק בשבוע שעבר, ב-6 וב-7 ביוני, אושרו בסך הכול 3,651 יחידות דיור, מתוכן 671 לבנייה מיידית. מה-1 בינואר 2017 ועד היום, אושרו בסך הכול 8,345 בתים, מתוכם 3,066 לבנייה מיידית. המספרים של המחצית הראשונה של 2017, הם הגבוהים ביותר מאז 1992".

"מי שטוען שניתן היה לעשות יותר, זה לא למתוח את החבל עד הסוף אלא לקרוע אותו לגמרי ובכך לסכן את כל מפעל ההתיישבות. לא הייתה ולא תהיה ממשלה טובה יותר, שתדאג להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ותפתח אותה", קבע ליברמן.