הכירו את ה"אמא" של הסטודנטיות החרדיות

איך הגיעו למעלה מ-2000 סטודנטיות חרדיות ללמוד במגוון מוסדות אקדמאים ברחבי הארץ? חוי ארנפלד, מנכ"לית ומייסדת 'ארנפלד לימודים", מספרת שהכל התחיל כניסיון חד פעמי אבל מהר מאוד הפך להצלחה עם ביקוש עצום.

לפני שבע שנים כאשר סיימה את לימודי התואר הראשון בדקו מספר חברות את האפשרות להמשיך לתואר שני במסלול שיתאים לנשים חרדיות וחוי החליטה להרים את הכפפה, "פתחתי קבוצה אחת המחשבה שזה חד פעמי ועזרה לחברה ובעצם היו המון פניות של סטודנטיות והבנתי שיש צורך וביקוש מאוד גדול לקבוצות נפרדות מהמגזר החרדי ומאז השאר היסטוריה".

ארנפלד מסבירה מה הוא הצורך המיוחד של הסטודנטית החרדית, "אנחנו גורם שמלווה ותומך ומעודד" היא מסבירה כי לעומת 'סטודנט רגיל', שגם הוא צריך עידוד אך הוא 'גדל' לזה וידע שיגיע לאקדמיה, הסטודנטיות החרדיות צריכות יותר תמיכה משום שהן 'דור חלוץ' באקדמיה והן מתמודדות לראשונה עם העולם הזה וכדי להעניק להן תמיכה וכיוון ארנפלד הקימה את החברה.

לסטודנטית החרדית יש צרכים גם בנושא החברתי והטקסי וב"ארנפלד לימודים" מקפידים שכל האירועים במהלך הטקס ובסופו יתאימו לעולם הערכים של הציבור החרדי, "יש להן טקסי פתיחה נפרדים, מסיבות במהלך השנה, ארוחות, צ'ופרים, טקסי סיום בהשתתפות הרב לאו ואנחנו עושים להן כל מה שצריך כדי שהדרך תהיה יותר קלה ונעימה".

ארנפלד מספרת כיצד מחליטים איזה מסלולים ייפתחו, "כאשר אנחנו רואים שיש ביקוש לתכנית מסוימת או למכללה מסוימת אנחנו פונים אליה, היום אנחנו במצב שב"ה מכללות ואוניברסיטאות פונות אלינו לשיתופי פעולה, ובשיתוף עם הגוף האקדמי בונים תכנית שעומדת בתנאים של המל"ג, אנחנו עושים את ההתאמות לסטודנטיות שלנו לפי לוח השנה העברי, שעות יותר נוחות, סמסטר קיץ וכו' ואז משווקים את התכנית ונותנים את מירב המידע בצורה מאוד אישית ומלוות אותן לאורך כל התואר".

התכנית אינה רק לתארים ראשונים. ארנפלד אומרת כי רבות ממשיכות לתארים שניים וכרגע פועלים גם לבניית תכנית לתואר שלישי.

החדשות הטריות ב"ארנפלד לימודים" הן התכניות המיוחדות לגברים, "גברים במגזר החרדי פנו אלינו שניצור להם מסלולים מתאימים ולאחרונה פתחנו כמה מסלולים גם לתארים שניים, גם להוראה ולהתמחות סייבר".

ארנפלד מספרת על המטרה שלה, "יש לנו עוד תכניות שהן כרגע בהתהוות והמטרה שלנו היא להגדיל את ההיצע, לאפשר לכל סטודנט או סטודנטית מהמגזר החרדי שמחפשים מסלול שמתאים להם שימצאו את עצמם וידעו איפה ללמוד".

"בורכתי במזל גדול שאני קמה כל בוקר לעבודה שממלאה אותי בהמון שליחות" אומרת ארנפלד כשחיוך רחב נסוך על פניה. "אני בעצמי לקראת סיום התואר השני שלי ואני מאוד מזדהה עם הסטודנטים ואני גאה בדרך שהם עוברים ויש לי זכות לקחת משפחות שלמות שהתואר הוא גם מטרה וגם אמצעי להתקדמות שלהן".