המורחקים המנהליים מסרבים להשתחרר

בבית משפט השלום בירושלים מסרבים שבעה נערים שנעצרו בחשד להפרת צווי הגבלה להשתחרר ממעצרם בתנאים המגבילים שהציעה המשטרה

רעות הדר , י"ח בסיון תשע"ז

המורחקים המנהליים מסרבים להשתחרר-ערוץ 7
מעצר, אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

בבית משפט השלום בירושלים מסרבים הערב (שני) המורחקים המנהליים שנעצרו הבוקר בחשד להפרת צווי הגבלה מנהליים להשתחרר בתנאים מגבילים.

מדובר בשבעה נערים שנעצרו בחשד להפרת צווי הגבלה ואיסורי יצירת קשר מנהליים שהוצאו נגדם. העצורים, חלקם קטינים, מסרבים לתנאים מגבילים אותם הציעה המשטרה. הם טוענים כי "השב"כ והמשטרה מתעללים בנו, ורודפים אותנו".

עו"ד נתי רום, המייצג את העצורים מטעם ארגון 'חוננו' סיפר, "מדובר בהחלטה של העצורים, אשר מרגישים נרדפים. מצער שהמשטרה והשב"כ מביאים נערים, אשר כל חייהם לפניהם, להעדיף את השהות מאחורי סורג ובריח מאשר להשתחרר מהמעצר".

"החלטה זו של העצורים צריכה להדליק נורה אדומה אצל כל מי שזכויות אדם בגרונו. מדובר בשימוש בהליכים מנהליים, בלתי דמוקרטים ומקוממים, אשר רומסים את זכויותיהם כבר שנים באמצעות הליכים מנהליים. מדובר בנוער אידיאליסטי שהיה ניתן לרתום את כוחותיו הרבים להפרחת השממה ולמטרות התיישבות. לצערנו, המציאות הקשה והחלטות לא נכונות של כוחות הביטחון, מעמיקים את הקרע ויוצרים ניכור וריחוק. חבל שאין בשב"כ מבוגר אחראי שיעצור את הרמיסה של זכויותיהם ויביא את הסוגיה לפתרונה", דברי עו"ד רום.