לחץ באו"ם מביקורת שהשמיע נתניהו

מזכ"ל הארגון פירסם הודעה בה הוא מביע תמיכה בלתי מסוייגת בארגון אונר"א, ודוחה את טענות ראש הממשלה בדבר קשריה עם ארגוני הטרור.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ט בסיון תשע"ז

אנטוניו גוטרש
אנטוניו גוטרש
צילום: רויטרס

מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, דוחה את קריאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסגור את אונר"א.

בהודעה שפרסם דוברו של גוטרש, נכתב כי "המזכ"ל מודאג מהדיווחים האחרונים על ביקורת נגד אונר"א והיושרה של פעילותה מצד ישראל".

"גוטרש מביע את תמיכתו באונר"א ואת הערכתו לתפקיד שהיא משחקת במתן שירותים חיוניים והגנה על זכויותיהם של מיליוני פליטים פלסטינים במזרח התיכון", לשון ההודעה.

כזכור, נתניהו הגיב בחריפות בישיבת הממשלה השבוע, לחשיפת מנהרות הטרור של חמאס מתחת לבתי ספר של אונר''א ברצועת עזה.

"בימים האחרונים התגלתה מנהרת חמאס מתחת לשני בתי ספר בעזה", אמר נתניהו והוסיף, "החמאס משתמש בילדי בית ספר כמגן אנושי. זה אויב שנלחמים בו שנים רבות ומבצע פשע מלחמה כפול. גם תוקף אזרחים חפים מפשע וגם משתמש הילדים כמגן אנושי".

ראש הממשלה הוסיף וציין בהקשר זה, "הנחיתי את מנכ"ל משרד החוץ להגיש מחאה רשמית במועצת הביטחון של האו"ם".

בהמשך הדברים סיפר נתניהו לשרים, "בשבוע שעבר פגשתי את השגרירה היילי והודיתי לה על דבריה התקיפים. אמרתי לה שהגיע הזמן שהאו"ם יבחן את המשך קיומו של אונר"א. מאז מלחמת העולם השניה יש עשרות מיליוני פליטים בהם עוסקת נציבות עליונה באו"ם.

''לפלסטינים יש נציבות נפרדת, אונר"א, שיש בה הסתה רבה כלפי ישראלים. היא מנציחה את בעיית הפליטים הפלסטינים ולא פותרת אותה ולכן צריך לפרק אותה ולשלב את חלקיה בנציבויות אחרות של האו"ם".