ח"כ נורית קורן
ח"כ נורית קורן חזקי ברוך

ח"כ נורית קורן מהליכוד, יו"ר הועדה המיוחדת שדנה בפרשת היעלמותם של ילדן תימן, המזרח ובלקן, קיימה בשבוע שעבר ישיבה נוספת שבמהלכה נחשפה לעדויות קשות על ניסויים רפואיים שנערכו על ילדי תימן.

"זה מאוד מזעזע, היה כאן גן עדן מחקרי, קיבלו כספים בשביל המחקרים האלה והייתה כאן גזענות. רצו לבדוק האם לילדים התימנים כמו לכושים יש מחלת אנמיה מיוחדת, בדקו לבבות ועורקים כדי להבין מדוע לתימנים אין מחלת טרשת עורקים״, מספרת קורן לערוץ 7.

״הם השאירו אצלם חלקי גופות של ילדים. מתוך יותר מאלף ילדים שנערכו עליהם ניסויים יש יותר מ-60 שאנחנו לא יודעים מה עלה בגורלם".

ח"כ קורן מקווה שהאמת תצא לאור, "הוועדה שמעה את ד"ר מנדל שנשאל על תמיסות שניתנו לילדים שגרמו להם למוות, ד"ר מנדל אמר שהוא אינו זוכר. אנחנו נמשיך להתחקות אחרי עוד מחקרים שנעשו, הוועדה רוצה לחשוף חומרים שלא נפתחו מארכיון המדינה ולקבל לידיה גם תיקי חקירה נוספים ביניהם תיק החקירה של הרב עוזי משולם. לצערנו יש הרבה מסמכים שהושמדו במזיד וגם חלוף הזמן מקשה עלינו.

״הייתי רוצה לחקור מכלי ראשון את האנשים שהשתתפו במחקרים האלה ושיודעים מה עלה בגורל הילדים שהוחזקו על ידי משרד הבריאות שיש לו אחריות על מה שקרה. חלק מהילדים נפטרו, חלקם נעלמו או אומצו וכל זאת ללא הסכמתם או הסכמת ההורים. אנחנו רוצים לדעת מי נתן את ההוראה לעשות מחקרים מי נתן את האישורים והיכן הילדים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו