"איך לא עשינו את זה קודם?"

הכנסת אישרה בטרומית את הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן שתעצור את הכספים שמעבירה הרש"פ למחבלים. "אני בטוח שהממשלה תקדם מהר את החוק".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ז

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק שתאפשר לעצור את המשכורות שמשלמת הרשות הפלסטינית למחבלים שביצעו פיגועי טרור.

לפי הצעת החוק שהגיש ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד), מדינת ישראל תקזז מתשלומי המס שהיא מעבירה לרשות מידי שנה, את סכומי הכסף המועברים למחבלים, מאחר שהעברת הכספים של הרשות למחבלים מהווה הפרה של הסכמי אוסלו.

''אני שמח מאוד שהחוק החשוב הזה של קיזוז כספי עידוד הטרור של הרשות הפלסטינית, עבר בכנסת בהסכמה רחבה מאוד של כל הסיעות הציוניות במשכן", אמר שטרן לערוץ 7.

''השאלה היחידה היא איך לא עשינו את זה קודם", הוסיף ח"כ שטרן, ''אני בטוח שהממשלה תקדם את זה הכי מהר שאפשר יחד עם הכנסת, ואנחנו נצליח בעזרת החוק הזה לצמצם את הטרור ולקדם שלום''.

בדיון במליאת הכנסת על הצעת החוק, זעם ח"כ יוסף ג'ברין (הרשימה המשותפת) ואמר כי מדובר על חוק דרקוני, כלשונו. ''הוא משית עונש קולקטיבי על כלל האוכלוסייה הפלסטינית. כמעט שאין משפחה שאין בקרבה אסיר פוליטי-ביטחוני.

"זה חוק של כובש המנסה להעניש את העם הנכבש", הוסיף חבר הכנסת הערבי. ''התשלומים מיועדים למשפחות כדי למנוע מהם להגיע לפת לחם. לא תעזור חקיקה שמבקשת להנציח את הכיבוש''.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) הביע את תמיכת הממשלה בהצעת החוק, "הממשלה החליטה לתמוך בקריאה טרומית בהצעת החוק בתנאי שהמשך הליכי החקיקה ונוסח החוק, יתואמו באופן מלא עם משרד הביטחון והמשרדים הנוגעים בדבר. על הצעת חוק זו נאמר 'מוטב מאוחר מאשר לעולם לא'.

"ההצעה עומדת בבסיס מערכת היחסים בין ישראל לרשות הפלסטינית", המשיך סגן השר והדגיש את האבסורד ביחסים עימם, "לא ייתכן שביד אחת תבקש הרשות הפלסטינית לעשות שלום עם ישראל, וביד השנייה תמשיך לממן את הרוצחים והטרוריסטים. ולא זאת אף זאת, ככל שהרצח הוא גדול יותר וחמור יותר, התשלום אותו מקבל הרוצח הוא גדול יותר''.

בהמשך אמר בן דהן כי אם הטרוריסטים ידעו שמשפחתם תישאר רעבה ללחם, לא יבצעו את המעשה. "הרוצחים הטרוריסטים חייבים לדעת שהם ובני משפחתם לא יקבלו כל סיוע מהרשות הפלשתינית ואם הם יהרגו, משפחתם תישאר רעבה ללחם. אולי אם ידעו עובדה פשוטה זו, הם יחשבו שבע פעמים אם לבצע פעולת טרור נגד ישראלים''.