ליברמן: יוסי דגן? "לא זוכר את שמו"

"אי אפשר להסכים עם הטענה על צמצום בניה ביו"ש. אין ראשי מועצות שיש להם טענות וכולם מתקשרים ומודים", אמר ליברמן.

מיכל לוי , כ"א בסיון תשע"ז

ליברמן: יוסי דגן? "לא זוכר את שמו" -ערוץ 7
אין טענות. ליברמן
צילום: פלאש 90

שר הביטחון אביגדור ליברמן טוען כי בעת האחרונה, אין טענות ביהודה ושומרון על צמצום בניה וכי את כל הרעש מחולל לטענתו ראש מועצה אחד.

"אי אפשר להסכים עם זה", אמר בראיון לרדיו 'קול חי' בהתייחס לטענה על צמצום בניה ביו"ש. "אין ראשי מועצות שיש להם טענות. יש ראש מועצה אחד. אני קיבלתי טלפונים לאחר האישור האחרון שהתקשרו והודו על מה שאנחנו עושים".

כשנשאל על התנהלות יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, אמר כי "אני לא זוכר את שמו".

עוד הוסיף כי "במחצית שנה אישרנו יותר מ-8,500 יחידות דיור ביהודה ושומרון. חלקם לבניה מיידית והשאר בתהליכים. לא היתה תנופת בניה כמו במחצית השנה האחרונה".

שר הביטחון נשאל אודות ההיתכנות להסכם שלום עם הפלסטינים. "קודם כל המילה שלום לא רלוונטית במזרח התיכון. אני מדבר על הסדר אזורי. מעולם לא היינו קרובים להסדר אזורי עם מדינות ערב המתונות ומעולם לא היינו כל כך רחוקים מהסדר כלשהו עם הפלסטינים".

"צריך להבין שפעם ראשונה בעולם הערבי המתון שהסכנה האמיתית לשלטון והמשטר שלהם זה לא ישראל, יהודים והציונות אלא חמאס, אל קעידה, המדינה האיסלמית. לאחר שהחליטו מה שהחליטו לגבי קטאר, הוציאו את האחים המוסלמים מחוץ לחוק, הגדירו חמאס כארגון טרור זה לא מאהבת ציון" אמר.

עוד הוסיף ליברמן, "יש שתי מדינות שחתמו על הסכם שלום אתנו. מצרים וירדן. הם עשו זאת בלי לחכות לנושא הפלסטיני. אנחנו חייבים ללכת באותו נתיב מול מדינות ערב המתונות. להיפך, רק אם נהפוך את הסדר ונגיע להסדרים עם מדינות ערביות מתונות, יש היתכנות כלשהי להסדר ביניים ארוך טווח מול הפלסטינים".

על הלחצים המופעלים על ידי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר כי הנשיא טראמפ וצוותו הם אנשים מנוסים וחכמים. "הם לומדים את האיזור, לומדים מה קורה בהנהגה הפלסטינית והם יגיעו לאותה מסקנה. אני לא רואה דרך אחרת להגיע לאיזשהו הסכם באזור ללא הסכם אזורי. את מדינות ערב המתונות מעניין המאבק באיראן ובטרור. הם צריכים את המודיעין שלנו, את הסייבר שלנו. אם יש משהו שמעניין את המדינות הללו זה היכולות שלנו בתחומים הללו וגם בתחום הכלכלי".